Avatar uživatele
Jenik 69

Po obdržení živnostenského listu se musím registrovat jako osvč?

Doplňuji:
Mám živnostenský list za 1000kč.Nezačal jsem na něj podnikat.Nepřih­lásil jsem se na čssz.Je dańové období a každý mi říká něco jiného. Děkuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? IK, anonym před 4409 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Jako OSVČ se nahlásíte, až budete začínat podnikat. Budete se muset nahlásit na zdravotní pojišťovnu a OSSZ do lhůty 8 dnů od zahájení podnikání. Také budete muset zajít na finančřní úřad a přihlásit se jako plátce daně z příjmu, případně plátce daně silniční atd.
Vystavení ŽL ještě samo o sobě začátek podnikání neznamená. Tím je až skutečné datum zahájení podnikání, a to potom budete do daňových přiznání také jako začátek podnikání uvádět.

Doplňuji:
omlouvám se – finanční úřad

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Domnívám se že tvrzení očka není správné. Alespoň podle mých zkušeností. V tom případě by to muselo být na živnostenském listu konkrétně napsáno ( nebo výpisu ) . Živnostenský list se již nevydává.
viz. bod 4.
http://www.jak­tak.cz/jak-vyridit-zivnostensky-list.html

Na živnostenský úřad se po vydání živnostenského listu nechodíte již přihlašovat. Pouze oznamujete pokud provozování živnosti přerušujete !!a při opětovném zahájení podnikání zase oznamujete zahájení podnikání.

http://www.jak­tak.cz/jak-vyridit-zivnostensky-list.html

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
terry

Kde se chceš registrovat?

Živnostenský list tedy máš.
A živnost provozuješ?
Prostě děláš tu práci, máš příjmy, výdaje, faktury atd?

Pokud ano, tak ses měl přihlásit na FÚ, OSSZ a příslušnou zdravotní pojišťovnu.
Pokud ses nepřihlásil, tak tam zajdi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Deli

Při vydání ŽL Vás nasměruje úřednice co je třeba udělat dál.
Do 8 dnů zdravotní pojišťovna, sociální zabezpečení. Do 30 dnů FÚ.
Měli by to udělat rovnou on-line z živnostenského úřadu, ale bůhvíproč to nedělají.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek