Jenik 69

Po obdržení živnostenského listu se musím registrovat jako osvč?

Doplňuji:
Mám živnostenský list za 1000kč.Nezačal jsem na něj podnikat.Nepřih­lásil jsem se na čssz.Je dańové období a každý mi říká něco jiného. Děkuji.

Nejlepší odpověď
anonym

Jako OSVČ se nahlásíte, až budete začínat podnikat. Budete se muset nahlásit na zdravotní pojišťovnu a OSSZ do lhůty 8 dnů od zahájení podnikání. Také budete muset zajít na finančřní úřad a přihlásit se jako plátce daně z příjmu, případně plátce daně silniční atd.
Vystavení ŽL ještě samo o sobě začátek podnikání neznamená. Tím je až skutečné datum zahájení podnikání, a to potom budete do daňových přiznání také jako začátek podnikání uvádět.

Doplňuji:
omlouvám se – finanční úřad

Další odpovědi
mosoj

Domnívám se že tvrzení očka není správné. Alespoň podle mých zkušeností. V tom případě by to muselo být na živnostenském listu konkrétně napsáno ( nebo výpisu ) . Živnostenský list se již nevydává.
viz. bod 4.
http://www.jak­tak.cz/jak-vyridit-zivnostensky-list.html

Na živnostenský úřad se po vydání živnostenského listu nechodíte již přihlašovat. Pouze oznamujete pokud provozování živnosti přerušujete !!a při opětovném zahájení podnikání zase oznamujete zahájení podnikání.

http://www.jak­tak.cz/jak-vyridit-zivnostensky-list.html

terry

Kde se chceš registrovat?

Živnostenský list tedy máš.
A živnost provozuješ?
Prostě děláš tu práci, máš příjmy, výdaje, faktury atd?

Pokud ano, tak ses měl přihlásit na FÚ, OSSZ a příslušnou zdravotní pojišťovnu.
Pokud ses nepřihlásil, tak tam zajdi.

Deli

Při vydání ŽL Vás nasměruje úřednice co je třeba udělat dál.
Do 8 dnů zdravotní pojišťovna, sociální zabezpečení. Do 30 dnů FÚ.
Měli by to udělat rovnou on-line z živnostenského úřadu, ale bůhvíproč to nedělají.