postcd

Jakou korunku si je lepší nechat dát po léčbě kořenových kanálků zubu?

Jde o stoličku, událo se první vrtání a nyní mám provizorní plombu. Až budou kanálky hotové a bez komplikací, je lepší (když uvážíme i finanční stránku) dát nějakou státem hrazenou korunku (jestli taková existuje), anebo dát drahou keramickou korunku?

Nejlepší odpověď
mosoj

Státem hrazenou korunku nenajdeš. Za tu nejobyčejnější vyplázneš cca 2 000 Kč za keramickou ještě více.
Stačí ta obyčejná. Mám ji na jedničce již 35 let !!!!!. I tenkrát jsem něco platil.

No řešit jestli korunku nebo plombu bych se tady neodvážil. Na to máš zubaře.
Otázka zněla na korunku !!!

Další odpovědi
JájsemRaibek

Není důvod (neznám sice podrobnosti) dávat korunku. Jak jsem již u dřívějších odpovědích ukazoval, zub se vyvrtá, kanálky se vyléčí-vyčistí a zaplní a zbytek zubu se vyplní výplní-plombou.
Korunka se dává třeba jako náhrada za zub na čep nebo na obroušený zub atd. Korunka vlastně nahradí zub. Pokud ti však udělá zubař do zubu díru, vyčistí kanálky a následně zaplní plombou není třeba dávat korunku.