bolak

Po kom je v Praze pojmenovaná Klausova ulice?

Nejlepší odpověď
Hamon

Ale no tak, bolak, google to řekne na prvním odkazu.
Karel Klaus (1898 až 1969) byl český gynekolog a porodník, jako profesor působil také na Univerzitě Karlově v Praze. Světová priorita mu patří ve studiu pohlavního cyklu ženy.

Zdroj: http://www.no­vinky.cz/koktej­l/90991-svou-ulici-maji-paroubek-klaus-kalousek-i-filip.html

Další odpovědi
anonym

Po Klausovi, po kom jiném!

štamgast

Podle zákona sice není možné pojmenovat ulici podle žijícího člověka, avšak občas stačí se jen dobře narodit a mít šikovného jmenovce, který se již dříve proslavil. Takže podle Václava Klause ne.

honza19hk

po Klausovi, ale po kterým to nevím. Václav to ovšem nebude.