BEAES

Po kom dostala jméno panenka Barbie?

Čím je pro ni významný dnešní den?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Většina panenek Barbie a jejich příslušenství je vyráběna v poměru přibližně 1:6. Vynálezce panenky Barbie byla paní Ruth Handlerová. Vytvořila jí pro svou dceru Barbarru, po které panenku také pojmenovala. Barbie si zahrála také ve filmech.

Barbie je světově nejznámější a nejprodávanější panenka, poprvé představená na American International Toy Fair (největší veletrh hraček na Západě) 9. března 1959. Panenku vyrábí společnost Mattel, Inc.

Další odpovědi
hanulka11

Barbie je světově nejznámější a nejprodávanější panenka, poprvé představená na American International Toy Fair (největší veletrh hraček na Západě) 9. března 1959. Panenku vyrábí společnost Mattel, Inc.

Většina panenek Barbie a jejich příslušenství je vyráběna v poměru přibližně 1:6. Vynálezce panenky Barbie byla paní Ruth Handlerová. Vytvořila jí pro svou dceru Barbarru, po které panenku také pojmenovala. Barbie si zahrála také ve filmech.

Barbie měla romantický vztah se svým přítelem Kenem (Ken Carson), který se po jejím boku poprvé objevil v roce 1961 v televizní reklamě. Na Valentýna v roce 2004 se po více než 43 letech Ken s Barbie rozešli. Barbie totiž začala flirtovat s australským surfařem Blainem, který okouzlil její srdce

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Bar­bie