VLV

Po kolika nabitích se stav baterie zhoršuje?

Odpovědi
anonym

Jestli ti jde o mobily, tak prý už to dnes neplatí. Ale ono je to celkem jedno, protože u těch nových dotykáčů člověk nabíjí skoro denně. :)

david22

Záleží čeho. Z mých zkušeností plyne, že baterie u mobil. telefonu se začla zhoršovat po ~100 cyklech nabití.

cochee

V zásadě platí, že se stav baterie zhoršuje ihned od začátku, jen je to plynule. Nějaký „viditelný“ úpadek není rozpoznatelný.
Moderní telefony resp. jejich baterie na bázi technologie LiIon nebo LiPol vyžadují několik zásad, díky nimž se jejich stav udržuje dlouho co nejlepší. 1. Baterie se NESMÍ přebíjet, což hlídá elektronika v samotném mobilu. 2. Baterii vůbec nesvědčí hluboké vybití, čím menší vybití, tím lépe, za hluboké se považuje vybití na nižší napětí, než nastane při samovolném vypnutí telefonu „na vybitou baterii.“ Takto vyplý telefon je dobré nabít co nejdříve, protože napětí ubývá i baterii, která nic nenapájí (samovybíjení). A konečně optimální nabíjecí režim: nabíjet, jakmile uvidím nabíječku – je úplně jedno, že na telefonu ještě „neubyla ani jedna čárka.“