Babunka

Po kolika minutách spoždění vlaku ČD mohu dostat spožděnku? Existuje nějaké minimum? Např. nad 15 minut?

Doplňuji:
zpožděnku*

Nejlepší odpověď
Syd

Tady píšou, že podle zákona maj povinnost jí napsat když je to 10 a víc minut, to neznamená že nemůžou i dřív. Otázkou je, co by řek zaměstnavatel tomu, kdyby někdo stál třeba 20 minut v řadě pro zpožděnku na 5 nebo 10 minut.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/P%C5%99es­nost_provozu

Další odpovědi
atriplex

Tento doklad vám vydají na nádraží na jakékoliv zpoždění. Otázka je, zda se vyplatí kvůli několika minutám hledat na nádraží tu správnou kancelář, kde potvrzení vydají…