zjentek

po kolika korunách v průměru se daj pořídit starý gramodesky?

LPička a SPíčka z vinylu..

Nejlepší odpověď
Lamalam

Záleží na interpretovi. LP Aleše Ulma jsem viděla za 5 Kč. Trojalbum Woodstock se dá sehnat od 500 Kč výše.

Další odpovědi
lexx

různě ! je to sběratelská rarita a těch už není moc…něco na bazos.cz v sekci hudba
viděl jsem LP za 250 doláčů ale to je extrém

McArthur

Běžné československé hitovky jsou kolem 10 Kč za kus bez ohledu na to, co je to zač.

Desky před rokem 1945 se pohybují v cenách od 50 do 100 Kč za kus. Tady je už třeba zbystřit, protože některé jsou unikáty s cenou záliby (tj. klidně v desítkách tisíc korun).

Zejména zahraniční desky z let 1945 až do současnosti mají mezi sebou sběratelsky zajímavé kousky. S kompletním obalem se běžně pohybují v cenách mezi 500 a 2000 Kč. Desky, kterých se dochovaly tisíce kusů, jsou v podobných cenách jako československé hitovky.

Pokud potřebuješ ocenit konkrétní desku, máš dvě možnosti. Buď zajdi na sběratelskou burzu a poptej se nebo ji dej na Aukro (CZ a SK) či eBay (zahraniční) a vyzkoušej, za kolik se prodá. Minutu před koncem aukci stopni nebo si přihoď nesmyslně vysokou částku. Sice za to zaplatíš poplatky, dozvíš se ale tržní cenu.