Hakunamatata

Po jakém zážitku/události se po ránu člověk probudí jako jiný člověk?

V tom smyslu, že od tohoto okamžiku se odvíjí nová životní etapa. Mezník v životě, něco jako co se stalo před Kristem a co se stalo po Kristovi. Vnímáme tuto významnou událost stejně v době, kdy se děje i s odstupem času? Když se ohlédnu zpět za svým životem vidím ty stejné mezníky jako když se mi zdálo, že se mezníky zrovna dějí?
Pominu-li situace, kdy jsme málem přišli o život.

Nejlepší odpověď
www

Když se ráno probudí normálně myslící člověk, k ničemu takovému nedojde. Musí do práce, za povinnostmi, míří za zábavou, ap.
Popisované ‚starosti‘ mívají většinou jen někteří nemocní, přehnaně věřící, snad filozofové atd.
Názor

Další odpovědi
huxa

Po velmi perné pařbě. Začíná tvůj nový život, kdy si říkáš, že nebudeš pít, no, většinou to do dvou-tří dnů přejde. Jelikož žiji na jižní Moravě, nemám s tímto zkušenosti…

FOX.IK

Kdyz se vecer udalo neco, co mu v jistem smyslu zmenilo zivot? Vecer zjistil, ze vyhral v loterii, vyspal se s nekym, prisel o nekoho, koho miloval, nastehoval se do novyho baraku apod…ne?

honza19hk

No pokud se celou noc někde nalejvá tak pak možná ano. Taková kocovina poránu není moc ideální.

autacek

Takové věci se nedějí každý den, ale většinou jsou ovlivněny stavem vlastní mysli. Svět kolem může ale ani nemusí být o moc odlišnější než včera, jen na něj člověk začne nahlížet z jiné perspektivy.

S odstupem času ty méně závažné milníky vymizí, ty důležité ovšem v paměti hluboko zůstanou. A paradoxně se hodnota takového prožitku může ještě časem znásobit, protože mnohdy právě až čas ukáže, jak důležitý předěl v životě to byl.