Hifive

Po jakém množství požití 60% ethanolu vede k otravě?

Dobrý večer, mám dotaz.
Od známých jsem se doslechla, že kamarád vypil hned za sebou 5 půlek 60% ethanolu, a pak neuměl prý ani mluvit, chodit, zvracel několikrát za sebou a měl křeče, a to mu ještě není 18, ale je pravda, že je urostlý a dost vyspělý na svůj věk. Nevím co udělali, ale už je to v pořádku nejspíš, myslíte ale, že to mohla být otrava? Celkem mě to zajímá, protože ty následky se mi zdají už trošku nebezpečné. Jinak byla to nejspíš sázka, ale nevidím v tom žádnou logiku a ani trošku zábavy, takže asi tak.

Nejlepší odpověď
Bičiště

U netrénovaného člověka hrozí umrtí při 4 promile.Trénovaný snese více,až 7 promile. Pět půlek, asi máš na mysli 5 velkých panáků, tj. 5×5 cl. Vypil tedy čtvrtlitru dosti silné kořalky, odhaduji, že měl cca 3,2 promile. Zvracení mu pomohlo, část alkoholu odešla z těla. Při dobrém zdraví, mu smrt z otravy alkoholem nehrozila,ale mohl by se zadusit zvratky. Dá se říci, že byl přiotrávený. Když se vypije velké množství alkoholu v krátkém čase, nastává tkz. akutní otrava alkoholem.

Další odpovědi
briketka10

Hladina etanolu v krvi závisí na: a) množství požité látky, b) tělesné hmotnosti, c) rychlosti absorpce, d) rychlosti detoxikace. Eliminace (biotransformace) alkoholu probíhá zhruba kinetikou nultého řádu, rychlostí asi 1 g/10 kg tělesné váhy za hodinu. Hladina klesá cca o 0,15 ‰ za 1 hodinu.K de­toxikaci 100 g alkoholu obsažených asi v jednom litru vína, kdy hladina dosáhne přibližně 2,2 ‰, je nutných zhruba 13 hodin.
Pro přibližné určení hladiny etanolu v krvi lze použít vzorec:
požitý alkohol v gramech / (tělesná hmotnost muže × 0,68, nebo tělesná hmotnost ženy × 0,55) = promile etanolu v krvi
Fyziologická hranice etanolu v krvi je 0,03–0,1 promile. Hodnoty 0,3–0,5 promile svědčí o požití alkoholického nápoje a v rozmezí 0,5–1,0 promile se jedná o podnapilost. 1,0–1,5 promile znamená mírný stupeň opilosti, 1,5–2,0 promile pak střední stupeň opilosti s jasnými klinickými příznaky, 2,0–3,0 promile je hodnoceno jako těžký stupeň opilosti a při hodnotách vyšších než 3,0 promile hovoříme o akutní otravě alkoholem.
zdroj : http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Et­hanol

zjentek

Laicky by se to stručně dalo říct takto: je velmi obsáhlé množství faktorů, na kterých závisí to množství požitého ethanolu (lihu,alkoholu). Nejvíce záleží na látkové výměně člověka a na rozpoložení, v jakém se konzument nachází v okamžik požití

anonym

Nevím nečtu takové náhodné odpovědi. Podívej se na vezdejší chléb profilu Mosoj a jedna jeho odpověď vede přímo. Etanol bývá ve víně, přidává se ke zjemnění chuti do různých… ale to si tady najdi. Ani z Alpy se neotrávíš a neoslepneš.