Avatar uživatele
Hifive

Po jakém množství požití 60% ethanolu vede k otravě?

Dobrý večer, mám dotaz.
Od známých jsem se doslechla, že kamarád vypil hned za sebou 5 půlek 60% ethanolu, a pak neuměl prý ani mluvit, chodit, zvracel několikrát za sebou a měl křeče, a to mu ještě není 18, ale je pravda, že je urostlý a dost vyspělý na svůj věk. Nevím co udělali, ale už je to v pořádku nejspíš, myslíte ale, že to mohla být otrava? Celkem mě to zajímá, protože ty následky se mi zdají už trošku nebezpečné. Jinak byla to nejspíš sázka, ale nevidím v tom žádnou logiku a ani trošku zábavy, takže asi tak.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Bičiště, briketka10 před 4009 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Bičiště

U netrénovaného člověka hrozí umrtí při 4 promile.Trénovaný snese více,až 7 promile. Pět půlek, asi máš na mysli 5 velkých panáků, tj. 5×5 cl. Vypil tedy čtvrtlitru dosti silné kořalky, odhaduji, že měl cca 3,2 promile. Zvracení mu pomohlo, část alkoholu odešla z těla. Při dobrém zdraví, mu smrt z otravy alkoholem nehrozila,ale mohl by se zadusit zvratky. Dá se říci, že byl přiotrávený. Když se vypije velké množství alkoholu v krátkém čase, nastává tkz. akutní otrava alkoholem.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
briketka10

Hladina etanolu v krvi závisí na: a) množství požité látky, b) tělesné hmotnosti, c) rychlosti absorpce, d) rychlosti detoxikace. Eliminace (biotransformace) alkoholu probíhá zhruba kinetikou nultého řádu, rychlostí asi 1 g/10 kg tělesné váhy za hodinu. Hladina klesá cca o 0,15 ‰ za 1 hodinu.K de­toxikaci 100 g alkoholu obsažených asi v jednom litru vína, kdy hladina dosáhne přibližně 2,2 ‰, je nutných zhruba 13 hodin.
Pro přibližné určení hladiny etanolu v krvi lze použít vzorec:
požitý alkohol v gramech / (tělesná hmotnost muže × 0,68, nebo tělesná hmotnost ženy × 0,55) = promile etanolu v krvi
Fyziologická hranice etanolu v krvi je 0,03–0,1 promile. Hodnoty 0,3–0,5 promile svědčí o požití alkoholického nápoje a v rozmezí 0,5–1,0 promile se jedná o podnapilost. 1,0–1,5 promile znamená mírný stupeň opilosti, 1,5–2,0 promile pak střední stupeň opilosti s jasnými klinickými příznaky, 2,0–3,0 promile je hodnoceno jako těžký stupeň opilosti a při hodnotách vyšších než 3,0 promile hovoříme o akutní otravě alkoholem.
zdroj : http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Et­hanol

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Drap Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

Laicky by se to stručně dalo říct takto: je velmi obsáhlé množství faktorů, na kterých závisí to množství požitého ethanolu (lihu,alkoholu). Nejvíce záleží na látkové výměně člověka a na rozpoložení, v jakém se konzument nachází v okamžik požití

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Nevím nečtu takové náhodné odpovědi. Podívej se na vezdejší chléb profilu Mosoj a jedna jeho odpověď vede přímo. Etanol bývá ve víně, přidává se ke zjemnění chuti do různých… ale to si tady najdi. Ani z Alpy se neotrávíš a neoslepneš.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek