dubraro

Po jakém čase má člověk nárok na příspěvek na brýle?

Já vím, že není velký.

Nejlepší odpověď
johana 56

Příspěvek na brýle od zdravotní pojišťovny je závislý na stanovené diagnóze a na refrakční vadě. Hodnota lékařského předpisu se zákazníkovi odečítá z celkové ceny zakázky. Úhrada je od všech zdravotních pojišťoven stejná a řídí se platným ceníkem pro optické pomůcky, který stanovuje Všeobecná zdravotní pojišťovna.
Nárok na příspěvek je rozdělen podle toho, zda se jedná o dospělou osobu nebo dítě:
Dospělí mají nárok na brýlovou obrubu jednou za 3 roky a po předložení lékařského předpisu jim bude ze zakázky odečtena jednorázová částka v hodnotě 150 Kč. U dětí do 15-ti let je příspěvek na obrubu 300 Kč a nárok na něj mají jednou ročně.
Nárok na brýlová skla je opět rozdělen: dospělý člověk má na ně nárok jednou za 3 roky pokud se mu dioptrie nezměnily. Pokud ovšem dojde ke změně dioptrií, vzniká nárok na nové brýlové čočky automaticky při každé změně. Děti do 15-ti let mají nárok na příspěvek jednou za 12. měsíců.

http://www.mo­jebryle.cz/zpra­va/33-prispevky-na-bryle-od-pojistovny

Další odpovědi
brillant

Viz https://www.vzp­.cz/o-nas/nejcasteji-resite/jak-casto-ma-pacient-narok-na-bryle-pripadne-samostatne-na-brylove-cocky

mosoj

Každé dva roky.

Tak to jsem ještě v socialismu.