zjentek

Po jaké době novostavba už není novostavba?

Přechod na staré obytné stavení vlivem zubu času ;)

Drap- tohle platí i pro novostavby z materiálů za tzv. lidový ceny? A z novostavby za „lidovku“ se potom, po pěti letech bydlení přechází na jakou kategorii? Přímo na ruiny?

Odpovědi
Drap

Neni nikde doba stanovená. Většinou se uvádí jako novostavba do pěti let po kolaudaci.

Renikled

Kdo víte prosím, kde novostavbu dobře pojistit? Aby člověk mohl žít v klidu pro případ, že by se opravdu mohlo něco stát?

Olga236

Po jaké době novostavba už není novostavba? Přechod na staré obytné stavení vlivem zubu času. S touto otázkou mám osobní zkušenost, neboť jsem pořídil novostavbu nemovitosti v rámci developerského projektu před více než pěti roky a podle mně je stále nová. Zatím jsem však mnoho informací k tomuto tématu našel také tady https://novos­tavby.com/ Dík za dobrou diskusi.

Drap

Oficiálně neni žádný předpis pro pojmenování staveb podle stáří. I několik století stojící dům nemusí být nutně ruina.