ona neví

Po jaké době může kočka brát antikoncepci, po tom co se jí narodí koťata?

Máme doma kočku a tak před týdnem se jí narodily koťata(2). Chceme jí dávat antikoncepci, protože se kolem ní dost míhají další kocouři. Tak se vás chci zeptat, po jaké době může kočce dát antikoncepci?
Doplňuji:
Ale podle doktora je lepší kdybychom kočce dávaly prášky. Operace je víc proti přírodě:/

Nejlepší odpověď
anonym

Jediná spolehlivá antikoncepce je kastrace. Kočku nechte za pár stovek vykastrovat a máte definitivní doživotní řešení problému bez zdravotních rizik
v životě vaší kočky.
Doplňuji:
Změňte doktora! Když vám dodal antikoncepci, tak vás měl také poučit jak a kdy jí užívat. Kastrace není zvlášt komplikovaný chirurgický výkon a zvládá jej i běžný „obvodní“ veterinář. Hormonální antikoncepce a různé jiné chemie v těle jsou určitě proti přírodě víc než kastrace.
Kastrace je také nejlepší preventivní opatření proti možné tvorbě nádorů na mléčné žláze, děloze, vaječníkách atd. Častá březost, porody a kojení také není pro kočku ideální.
Podívejte se po netu na názory na kastrace u koček a poznáte, že klady převažují.

Další odpovědi
beer

Pracuji na vet. ambulanci jako technik a antikoncepci koček převážně odmítáme. Zatím se ale nám vždy podařilo přesvědčit majitele k mnohem účelnějšímu a celkově zdravotně prospěšnějšímu zákroku – tedy kastraci. Hormonální antikoncepce může vést ke spoustě zdravotních problémů, navíc odstraněním vaječníků se zamezí vzniku problémů, které mohou nastat bez kastrace.
Kastrace samotná složitá není, je ale dost veterinářů, kteří se například bojí dávkování anestetik (každé zvíře reaguje trochu jinak) a proto tento problém řeší raději hormonální antikoncepcí. Nezkušeným zákazníkům nezbývá než věřit, nebo jít jina. Nutno ale podotknout, že je stále dost chovatelů koček, kteří z rozličných důvodů antikoncepci u svých miláčků používají a kočky prý i prosperují. Na straně druhé je zase potřeba připomenout, že kastráti se dožívají vyššího věku.
V případě, že nemáte doma zvíře pro chov, je ale celkově kastrace určitě vhodnější, než antikoncepce. Třeba u nás stojí kastrace cca 800Kč, většinou se odstraňují jen vaječníky (ovariektomie), ale podle potřeby i vejcovody s dělohou, cena se již ale neliší a bude obdobná také na ostatních vet. ambulancích.
Pokud se rozhodneš v antikoncepci pokračovat, lékař ti řekne kdy poskytnou další dávku. Mimochodem, kočkám se podávají coby antikoncepční pilulky také humánní
Doplňuji:
léky a sice pro muže, na léčení rakoviny prostaty ))
Vet.praxe
P.S: nějak omylem jsem to odeslal, takže snad to bude pochopitelné i s překlepy..

Braník

nedávej kočce antikoncepci,pokud chceš kotata,nech jí volně žít,pokud nechceš,dej jí vykastrovat,každá chemie v těle nedělá dobrotu a může se projevit postupem času na její kondici a zdrav.stavu

briketka10

moje všechny kočky a kocour podstoupili kastraci
u kočičky to bylo dražší měla v sobě už další koťátka
a pak měla komplikace po operaci kýlu..
http://www.tou­lavetlapky.cz/cla­nek/kastrace-kocek-1

Funna

pokud je operace proti přírodě, tak by mě zajímalo, kam zařadit dopování kočky chemikáliemi…to, že to dělá většina ženských, neznamená, že je to něco zdravého a prospěšného pro organismus…

Aneta Fido

Kastrace je možná proti přírodě, ale to je už to, že tu kočku chováš.
Doplňuji:
I kočky byly dříve divoká zvířata. Na tvém místě bych zvolila kastraci. Ona je ta antikoncepce i nebezpečná-stává se, že kočka zabřezne a je jí podaná neúmyslně antikoncepce. Má potom v sobě sice koťata, ale nemůže porodit, protože nemá stahy a může i s koťaty umřít bez pomoci veterináře. Tak na to prosím pozor.

ivana525

Zdravím, myslím, že je možné už dát antikoncepci. Větší průšvih by byl, když by ji kočka dostala v těhotenství.. jinak, kastrace je asi lepší řešení, ale z vlastní zkušenosti vím, že ne vždy je možná. Mám kočku 14 let starou.. venkovní kočka, teď převážně doma a z neustálého mrouskání se jí udělala cysta. Kočka je po zápalu plic, kastraci jsem teď v pozdním věku již odmítla. Vždycky jednou za 5 měsíců jedeme na injekci, kočka je ok a cysta pryč.