Werusca

Po jak dlouho dobu mohu vynechavat 7 denní pauzu pri HA?

Užívám HA Mercilon. Po jak dlouhou dobu mohu ignorovat (vůbec nemít) 7 denní pauzu? Uzívám vždy celé balení HA(3 plata navazující na sebe – bez pauzy) a pak udělám po dobrání posledního prášku pauzu.

Nejlepší odpověď
Ella

„Žena, která užívá jednofázové antikoncepční pilulky (to jsou ty, které mají všechny tablety stejné), to má pohodlnější. Tyto pilulky se mohou užívat jakkoli dlouho (pouze je nutno dodržet pravidlo, že se musí využívat nejméně jedno platíčko, tato doba se nesmí zkrátit, protože by se snížila spolehlivost antikoncepce). To znamená, že místo 21 dnů se mohou užívat např. 28 dnů, 40 dnů, 63 dnů atd., prostě libovolně. Když se pak udělá sedmidenní (u jiných přípravků čtyřdenní) přestávka, tak se objeví (pseudo)menstruační krvácení a začne se znovu, zase nejméně jedno platíčko, ale může to být víc.“

Doplňuji:
i když ještě doplním, přečtěte si raději příbalový leták, mělo by to tam být napsané… ono nemít žádnou pauzu nebude nejlepší.

Zdroj: http://www.an­tikoncepce.cz/?pa­ge=2-5

Další odpovědi
quentos

tak dlouho, dokud z HA najednou nebude HAHA či nedejbože HAHAHA.
Ovšem při nedodržení tohoto pravidla by mohl úsměv naopak na rtech zmrznout ;{)>