JanaViki

Po jak dlouhé době mi nasadí rovnátka?

Ahoj, měla jsem první návštěvu u ortodenta 24.3. a další mám 15.4., za jak dlouho by mi cca mohli nasadit rovnátka? Kamarádka mi říkala, že jí to nandali po roce a půl, ale to se mi nijak nezdá a kamarád mi říkal, že mu je nandali na 3. schůzce:) mohla bych je mít do měsíce? Popř. do dvou? :) Děkuji moc

Odpovědi
cahoun116

Koukni se na webové stránky ortodontické ordinace a tam by se mohlo psát, co by tě mělo při každé návštěvě čekat.
Například mně nasadily rovnátka přibližně půl roku (možná trošku dříve) od mojí první návštěvy.
Ale všude je to jinak, takže nemohu posoudit jak dlouoh to bude u tebe:)

da ny

Lékařů ortodontistů je nedostatek a jsou přetíženi.
Nepíšeš, kolik je ti let, při tvé 1. návštěvě Ortodoncie. Podmínkou nasazení fixních aparátů je kompletně prořezaný stálý chrup. Pokud máš 2. termín za měsíc, mohlo by to jít rychleji, než za rok, či delší čas. Musíš poslouchat doktora a ptát se (nebo rodiče) :). Většinou se nejprve dělají studijní otisky, pro zhotovení studijních modelů v laboratoři. Lékař si na nich vyhodnotí situaci a rozhodne se, jaký zvolí léčebný pracovní postup.
Rovnátka se nasazují nejprve v jedné čelisti a s odstupem času i na druhou. Začíná se kroužkama na molárech (stoličkách), když se vytvoří místo, pokračuje se dál.
Záleží na tom, zda se upravují mezičelistní vztahy, nebo se „jen“ rovnají zuby :).
Pokud je „malá čelist“, je někdy zapotřebí vybavit „přebytečné“ zuby. Většinou se vytáhne některý z premolárů (4, 5) na obou stranách dané čelisti.
Celková doba běžné léčby bývá 1,5 – 2 roky.
Na konci léčby se ještě zpravidla po otiscích v laboratoři vyrobí stabilizační destička. Nějakou dobu se nosí třeba na noc nebo pár hodin přes den.
V dolní části frontálního úseku (3–3) se na linguální plošky zubů nalepí drátek, který tam zůstává napořád.
Záleží na tom, které zuby se posouvají a jak (rovnají).

STUDENTKAEVA

Je také důležité o jaký problém se jedná.Mně je nasadili asi po 3letech od první návštěvy..Kdyžtak se můžeš doktora/doktorky zeptat na příští kontrole,ale řekal bych,že dřív něž za 2měsíce to určitě nebude jelikož se musí otisky a další různá vyšetření abys měla to správné rovnátko..
PS:kdybys potřebovala poradit s rovnátky napiš mám zkušenost…