matej.kv

Po instalaci Win10 se z RAM zobrazuje jako použitelných 3,84 GB z 4 GB. Co s tím?

Mám windows 10Home 64Bit a najednou počítač začal hlásit, že je použitelných jen 3,84GB ze 4GB. Mám NTB Toshiba satellite.memtest bez chyb a v biosu vse OK. msconfig jsem zkontroloval a už si nevím rady.

DOPLNĚNO:No,Human má trochu pravdu je možné že si grafická karta odebere kus sdílené paměti s RAM. Avšak to není můj případ a to co píše LED je pravda ,ale nezobrazuje se to pod vlastnosti PC a paměť RAM použitelné nýbrž hlouběji v systému.

Nejlepší odpověď
Human

Cast RAMky si odkrojila graficka karta.

led: rozdielne jednotky s tymto nesuvisia, takisto ani pracovne subory.

Další odpovědi
led

Každé pamäťové médium, nielen hardware, disk, pmäťové čipy, RAM a ROM, ale aj v software, virtuálne médium, potrebuje určité miesto na obslužný software. Nejaké miesto v RAM zaberajú aj pracovné súbory operačného systému. Veľakrát nezrovnalosti tvorí rozdielné formy zápisu KB, MB,GB jednotlivými výrobcami hardware a software. Niekedy sa zápis robí ako 1GB=1024MB, inokedy zas 1GB=1000MB. Dodnes to nie je celosvetovo ujednotené.
Je možné, že pri inštalácii ste prešli na iný spôsob počítania GB.
Stáva sa to napríklad aj pri formátovaní disku, po windows formátovaní vám ukáže jednu hodnotu na disku a pri pozretí v súborovom manažere máte inú hodnotu. Tu vidíte „rozhádané spoločnosti“ v praxi, kedy to isté, nemusí byť to isté, keď „1GB=1024MB a súčasne 1GB=1000MB“

cochee

S tím si nelam hlavu, Human má pravdu skoro celou, ne jen „trochu,“ msconfig je tady naprosto irelevantní. Nic s tím neuděláš, některý hardware prostě potřebuje kus paměti a systém si onu paměť namapuje do paměťového prostoru RAM, o tyto vyhrazené kousky paměti je pak RAM prostor „chudší.“ Že to začal hlásit „najednou“ – no nebylo to náhodou okamžikem instalace Win10? Nové Windows prostě informují o dostupné RAM přesněji.

led

Human, potom my vysvetlite rozdielne informácie o zaplnení RAM, alebo iných médií, adresárov v jednotlivých programoch toho istého počítača. Tento problém je tu veky vekov od prvých krôčkov počítačov.