Mikado.H

Po gymnáziu chci studovat informatiku. Jak vybrat školu podle toho, co bych chtěl v budoucnu dělat?

Maturita se rychle blíží a já už vím, že mám nejblíže k počítačům (a cizím jazykům – je to pro programátora výhoda?).
Problém nastává ve výběru školy, protože vlastně nevím, z jakých povolání po vysoké škole informatiky si vlastně vybrat?
Dal bych přednost stálému platu, takže vývojář, který po skončení jednoho projektu musí hledat jiný radši ne. Taky mě neláká navrhovat web design pro různé firmy.

Chtěl bych radši pracovat ve firmě a pro ní sice můžu navrhnout web, ale hlavně ho chci poté spravovat. Možná sysadmin? Kdyžtak beru i IT podporu (což si nejsem jistý, nemám rád lidi :).

SHRNUTO:

  1. Jak se jmenuje job, jehož náplní je údržba systému firmy?
  2. Kam jít na vysokou, když chci dělat (viz 1.), ne hrabat se v hardwaru?
  3. Mám se už pustit do programování sám? Protože má škola nemá ŽÁDNÉ hodiny informatiky kromě předposledního ročníku.
  4. Mám to zkoušet do ciziny? Zkusil jsem si těžší variantu maturity z AJ a bez chyby.

Odpovědi
Karelcz

Tedy umíš programovat? Anebo jsi to zkusil a baví tě to? Umíš matiku?
Bavíš se podpoře a zpravování webu. To je pak téma sítí, lze ale i programovat a zpravovat servery to je zase něco jiného a na to je potřeba umět Java EE.

Tedy u sítí to je něco jako

  1. Síťový administrátor apod.
  2. To se mrkni podle skladby předmětů. Tohle je asi všude. Na FEL, byla možnost mít levně Cisco Networking Academy a ten certifikát se pak hodil.

.......

Hlavně se prvně hluboce zamysli co jsi již zkusil a co chceš tedy dělat. Je chyba jít na VŠ a myslet, že tě tam naučí program. Prvně si něco zkus anebo se podívej jak to vypadá aby jsi pak neztratit čas.