bokksa

Po dovršení plnoletosti dítěte musím posílat alimenty dceři, nebo nadále matce? Děkuji

Nejlepší odpověď
standa

Určitě doporučuji (nejen z vlastní zkušenosti), abyste se s dcerou sešel a uzavřeli spolu jednoduchou písemnou dohodu, ve které bude uvedena částka, číslo dceřina bankovního účtu a taky doporučuji, aby zde byl uveden konkrétní termín, kdy se sejdete znovu a případně přehodnotíte výši výživného.

A to, že pak dcera (pokud sdílí s matkou společnou domácnost) bude ze svého účtu určitou část a možná i celé ´vaše´ alimanty posílat matce, je jiná záležitost, do které již nemáte co mluvit.

Další odpovědi
jahudka_vlm

Na dohodě, ale můžete už na jméno dceři!

venkovan

Snažil bych se prosadit výživné plnoletému dítěti. Alespoň uvidí, že jí taky něco pošlete. A jak si to ty dámy spolu vyřeší je na nich. Obě jsou již plnoleté.