Pokročilý

Po celém obvodu pasu mám svislé zarudlě čáry o velikosti 1x2 cm co to je za čáry a proč se mě dělají.

Doplňuji:
Může to být tím že mám nadváhu, že se mě dělají ty čáry.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Spíš než na opasek bych to typovala na těsnou gumu u trenýrek, slipů nebo boxerek. Podle toho, co nosíte. Ale ani ten pásek není vyloučený. Pokud nechcete mít "vosí pas" zamyslete se, co půjde povolit.

Další odpovědi:

Zlatý

mohou to být i strie, i když u můžů nejsou tak časté /je to jakoby popraskaná kůže /
Doplňuji:
ano ,tak to bude nadváhou právě tak se tvoří strie
/ženy to mívají hlavně v těhotenství, kdy nabou kila /

Příliš utažený opasek. Tam, kde oděv příliš tlačí na kůži, může vzniknout otlak.

Zlatý

Jsou to s největší pravděpodobností strie (také strije neboli pajizévky, odborně striae distensae - to vše můžeme označit jako stav, kdy ve škáře ( jedna z vrstev kůže) vznikají praskliny podmíněné přetržením neboli rupturou vláken vaziva. Tímto problémem trpí až 85% žen v těhotenství,70% dospívajících dívek a 40% mužů. Strie jsou především kosmetickým problémem, mohou však doprovázet i některá onemocnění.

Významnou vlastností kůže je její elasticita a pružnost. Pokud však dojde k extrémnímu napětí kůže například v důsledku nadváhy nebo jiné náhlé změny objemu tkáně, mohou elastická vlákna ve škáře prasknout. Tato vnitřní prasklina se pak zevně projeví jako podélná čára táhnoucí se podkožím v jednom směru nejprve červené barvy doprovázená někdy i svěděním, ztenčením pokožky a jejím zvrásněním.V průběhu několika měsíců pak strie mění barvu nejprve na růžovou a poté na bílou, postupně se mohou i ztrácet. Strie se objevují především v místech zvýšeného napětí kůže - zde zmiňované břicho, ale také stehna, prsa, bedra.
Lze strie odstranit?
Strie je v mnoha rysech podobná jizvě. V průběhů několika měsíců se sice z červenorůžové nápadné čáry stává bledší, mnohem méně výrazná, ale šance úplného vymizení je malá ( asi 5%). Nejúčinnější a i nejlevnější je striím předcházet. Tam, kde předpokládáme rychlou změnu objemu tkáně ( těhotné ženy, rychle rostoucí adolescent, náhlý nárůst hmotnosti...) bychom měli měli dbát o zvýšení elasticity kůže a jejímu důkladnému prokrvení. (Třeba gelem SynCare StriaHyal, ten využívá především vlastností kyseliny hyaluronové, která dokáže doplnit část poškozeného elastického vlákna a navíc je podpořen i dalšími látkami, které kůži prohřívají, výrazně zvyšují prokrvení a tím i výživu dané oblasti. Jako prevence vzniku strií je vhodná aplikace lx denně, pokud se jedná již o vzniklou strii, aplikujeme denně 2x.)

Diskuze k otázce

Zlatý

hanulka11

oprava ...kdy naberou kila

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1278
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 714
Zlatý quentos 713
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.