Heřman

Po celém obvodu pasu mám svislé zarudlě čáry o velikosti 1×2 cm co to je za čáry a proč se mě dělají.

Doplňuji:
Může to být tím že mám nadváhu, že se mě dělají ty čáry.

Nejlepší odpověď
anonym

Spíš než na opasek bych to typovala na těsnou gumu u trenýrek, slipů nebo boxerek. Podle toho, co nosíte. Ale ani ten pásek není vyloučený. Pokud nechcete mít „vosí pas“ zamyslete se, co půjde povolit.

Další odpovědi
hanulka11

mohou to být i strie, i když u můžů nejsou tak časté /je to jakoby popraskaná kůže /
Doplňuji:
ano ,tak to bude nadváhou právě tak se tvoří strie
/ženy to mívají hlavně v těhotenství, kdy nabou kila /

anonym

Příliš utažený opasek. Tam, kde oděv příliš tlačí na kůži, může vzniknout otlak.

Damiana

Jsou to s největší pravděpodobností strie (také strije neboli pajizévky, odborně striae distensae – to vše můžeme označit jako stav, kdy ve škáře ( jedna z vrstev kůže) vznikají praskliny podmíněné přetržením neboli rupturou vláken vaziva. Tímto problémem trpí až 85% žen v těhotenství,70% dospívajících dívek a 40% mužů. Strie jsou především kosmetickým problémem, mohou však doprovázet i některá onemocnění.

Významnou vlastností kůže je její elasticita a pružnost. Pokud však dojde k extrémnímu napětí kůže například v důsledku nadváhy nebo jiné náhlé změny objemu tkáně, mohou elastická vlákna ve škáře prasknout. Tato vnitřní prasklina se pak zevně projeví jako podélná čára táhnoucí se podkožím v jednom směru nejprve červené barvy doprovázená někdy i svěděním, ztenčením pokožky a jejím zvrásněním.V prů­běhu několika měsíců pak strie mění barvu nejprve na růžovou a poté na bílou, postupně se mohou i ztrácet. Strie se objevují především v místech zvýšeného napětí kůže – zde zmiňované břicho, ale také stehna, prsa, bedra.
Lze strie odstranit?
Strie je v mnoha rysech podobná jizvě. V průběhů několika měsíců se sice z červenorůžové nápadné čáry stává bledší, mnohem méně výrazná, ale šance úplného vymizení je malá ( asi 5%). Nejúčinnější a i nejlevnější je striím předcházet. Tam, kde předpokládáme rychlou změnu objemu tkáně ( těhotné ženy, rychle rostoucí adolescent, náhlý nárůst hmotnosti…) bychom měli měli dbát o zvýšení elasticity kůže a jejímu důkladnému prokrvení. (Třeba gelem SynCare StriaHyal, ten využívá především vlastností kyseliny hyaluronové, která dokáže doplnit část poškozeného elastického vlákna  a navíc je podpořen i dalšími látkami, které kůži prohřívají, výrazně zvyšují prokrvení a tím i výživu dané oblasti. Jako prevence vzniku strií je vhodná aplikace lx denně, pokud se jedná již o vzniklou strii, aplikujeme denně 2×.)

hanulka11

oprava …kdy naberou kila