craazygirl

Pneumatika kola automobilu má obvod 190 cm. a při jízdě se otočí sedmkrát za sekundu.jakou jede rychlostí auto?

Doplňuji:
ten postup moc nechápu

Nejlepší odpověď
Lleni

Za sekundu se bod umístěný na hraně pneum. Otočí sedumkrát ,při jednom otočení tak oběhne dráhu 190 cm. Takže se 7 x otočí o 190cm
Takže 7 × 190 je kolik cm za sekundu ujede
Ale převeď si to na stejné jednotky ;))))))

Další odpovědi
frankie89

stačí umět otevřít učebnici na správně straně a ejhle kuk…jistě tam někde bude i jak na to. 🙂

venkovan

No, nevím zda bychom se pro tento výpočet, aby byl věcně správný, neměli zamyslet nad skutečností, že zatížená pneumatika má ve své podstatě menší průměr pneumatiky, než je nezatížená (pneumatika se nedotýka silnice bodem ale plochou která vzniká „rozplácnutím“ pneumatiky. A tím se potom lecos mění.

lemur

tak: 190*17cm/s = 190/1001760*6­0/1000 km/h
Doplňuji:
tak ne *17, ale samozřejmě jen *7. jsem se přehlédl…

Hlada

Kolik cm ujede za sekundu?
Kolik cm ujede za hodinu?
Kolik to je km?

zvědavec1940

0,19 × 7 × 3600. ( v km/hod.)

Doplňuji:
Oprava: správně je 0.19 × 3600/7.
Výsledek 97.71428571 km za hodinu.

Conchus

Možná, že nechodíš do správné školy nebo nemáš správnou učebnici.

RedC22

zvědavec1940:
Takže ty vlastně řikáš, že čim víckrát se kolo za sekundu otočí, tím menší je rychlost auta.

venkovan: Správně, takhle se na ty děcka ze ZŠ musí.