Pokročilý

PMR vysielačky

Zdar,
ak si kúpim PMR vysielačku a naladím napr. kanál 1 a kanál 1 bude mať aj nejaká iná skupina ľudí, ktorá sa rozpráva tak budem počuť ich komunikáciu? A ak by som chcel hovoriť s niekym (teda len ja a druhá osoba) tak na to treba voľný kanál?
Doplňuji:
Takže vysielačky musia byť spárované? Lebo teraz som čítal, že ak sa 2 rozprávajú na jednom kanáli a na ten kanál vstúpi ďalší, tak ich bude počuť aj im môže do toho hovoriť...

Odpovědi:

Bronzový

Nemal som tieto civilné PMR v rukách, ale všeobecne. Treba si pozrieť v manuáli frekvencie na jednotlivých kanáloch. Tie súpravy by mali byť spárované. Pokiaľ majú 3 jednakú frekvenciu, a sú v blízkom dosahu, tak by sa mali na všetkých troch počuť. Ak chcete hovoriť bez svedkov, tak to nebude možné, hocikto, kto je v dosahu a nájde vašu frekvenciu, môže vás počuť.
Doplňuji:
Čo myslíte, na akom princípe pracuje rádiokomunikačná kontrarozviedka na minsterstve vnútra ?

Diskuze k otázce

Bronzový

isteron

Myslel som tým,že tie ktoré sú predávané v súprave po dvoch. Samozrejme, že pokiaľ nebude vysielanie šifrované, každý kto sa naladí na vašu frekvenciu a bude vás mať v dosahu, bude vás počuť. Preto sa používajú rôzne šifrovacie tabuľky, heslá, kódy a pod.

Pokročilý

Human

Takže, ak si kúpim nejakú sadu vysielačiek a naladím na obidvoch napr. kanál 2, tak niekto iný, ktorý je v dosahu a má naladený kanál 2 tak ma bude počuť a môže mi do toho aj niečo povedať?

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 868
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.