Amie

Plzeňští Němci

Scháním jakékoliv informace – internetové stránky, či jména – o Němcích, kteří něco v historii udělali pro město Plzeň nebo jsou s ní nějakým způsobem spojeni. Popřípadě jak. Jinak bych vděčná za jakékoliv názory na téma „Plzeň a Němci“ – jaká je dnešní situace, jak to bylo v minulosti…

Je to sice do školy a něco již mám, ale informací není nikdy dost, že?
Doplňuji:
Prostě němec, který se narodil, nebo je pohřbený nebo postavil, navrhl… cokoliv pro plzeň…

Odpovědi
jmhad

Je toho moc a nedá se to tady popsat,protože Plzeň byla ve své historii převážně pod německým vlivem.Sežeň si ve vědárně oba díly „Dějiny Plzně“ od autorského kolektivu vedeného M.Bělohlávkem.První díl vydán v roce 1965.