SanJay .

Jaké jsou plusy a mínusy perlivé vody ve srovnání s vodou neperlivou (normální)?

plus a mínusy perlivé vody ve srovnání s vodou neperlivou (normální)

Nejlepší odpověď
jmhad

Perlivá plusy nemá , snad jen chuť pro někoho, zato má minusový vliv na překyselení organismu

Další odpovědi
štamgast

Perlivá:

  • plusy: lépe chutná, příjemná v puse
  • mínusy: někde jsem zaslechl, že není dvakrát dobrá na zubní sklovinu a taky může způsobit řekněme zvláštní projevy trávícího traktu

Neperlivá:

  • plusy: piješ v podstatě čistou vodu, ničím neovlivněnou
  • mínusy: mně osobně vůbec nechutná, obzvlášť pokud jde o neperlivou ochucenou vodu

mosoj

Voda -, pivo +.

da ny

Z kohoutku nám teče skvělá voda ;)
Pokud musím někdy pít zakoupenou minerální vodu/vodu, ty bez bublinek mi připadají odporné a ochucené/sladké (nepiji) při ochutnání obzvlášť…
Když minerálku, tak pro mne alespoň jemně perlivou :D
Poctivě sycené nápoje jsou mi zapovězeny…

Dosycované vody mohou působit zažívací problémy ve formě nadýmání, křečí nebo říhání. Nevhodné pro vředaře
Horší jsou umělá sladidl ve vodách ;)
http://healthjam­.cz/sycene-napoje-zazivaji-boom-opravnene/