eva :)

pls pomocte v tomto fakt tápu

Pan Houška upravuje zahradu.Pro trávník připravil čtvercový pozemek s délkou strany 18.6 m. Jeden půlkilogramový sáček trávního semene stačí na osetí 25 m (čtverečních).Kolik sáčků má pan Houška koupit? Prosím vás o přesný postup vážně moc děkuji :)

Nejlepší odpověď
quentos

nejprve spočteme výměru pozemku (jinými slovy obsah čtverce): S = 18,6.18,6 = 345,96 m2 (metrů čtverečních).

Jestliže jeden sáček stačí na 25 m2, kolik jich stačí na 345,96 m2? To už je prostá přímá úměrnost.

1 sáček ............. …25 m2

x sáčků .............­.345,96 m2

x = (345,96:25).1 = asi 13,83

Jelikož ale 13,83 sáčku vám sotva někde prodají, musíme výsledek zaokrouhlit na nejbližší vyšší celé číslo, tj. 14.

Odpověď: Pan Houška má koupit 14 sáčků trávního semene.

Ještě pomůžu s češtinou: neříká se pomocte, ale pomoZte.

Další odpovědi
bolak

Ale vyřiď mu ať si s tím pospíší, poněvadž už je za měsíc prosinec a jestli zasněží, tak bude Pan Houška nahranej.

Pájo

Pozemek je čtverec:
Plocha čtverce P = a × a = a² [m²]
18,6 × 18,6 = 345,96 m²
1 sáček na 25 m²
Kolik sáčků na 345,96 m²?

345,96 / 25 = 13,84 ks, zaokrouhleno 14 sáčků po 1/2 kg trávního semene.

Drap

vynasobíš 18,6 × 18,6 a výsledek vydělíš 25. číslo které vyjde je počet sáčků