Plošný spoj, integrovaný obvod.

Ahoj, mohl by mi někdo objasnit tyto pojmy? Integrovaný obvod je spojení (integrace) elektronických součástek v jeden celek (na jedné destičce) a plošný spoj jsou vyleptané cestičky na integrovaném obvodě? Ještě k těm elektronickým součástkám, je odpor to samé co rezistor? Jaké jsou elektronické součástky, myslím, běžně k dispozici a používané v různých integrovaných obvodech. Tranzistor, rezistor, odpor, diody, logické hradlo? Rád bych si čistě ze zvědavosti a mého zájmu ujasnil základy elektrotechniky, jestli se toto odvětví tak dá pojmenovat.

Nejlepší odpověď
arygnoc

http://heureka­.tym.sk/vys.php?vol­ba=1&dotaz=in­tegrovany+obvod&bo­ok=all

a tam i ve vyhledávaní:

plošný spoj
rezistor
tranzistor

etc. etc. etc. (česky atd. atd.
atd.)

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.