Evo

Plošné spoje (Tišťáky)

chci se zeptat jak se jmenuje kyselina na vyleptání plošného spoje.Díky

Nejlepší odpověď
mosoj

Běžně se používá chlorid železitý ( FeCl3).

Pokud použiješ k leptání kyselinu solnou ( HCl) obyčejně to nevydrží krytí spojů.

Další odpovědi
pepan951

Na leptání již mnoho let používám kyselinu chlorovodíkovou (solnou)HCl a peroxid vodíku H2O2. Koncentraci snížím vodou. Postup do nádoby naleju vodu, pak kyselinu a peroxid a leptám… Rychlost určuje množství chemikálií. Kdysi jsem to zkoušel s chloridem železitým ale bylo to moc pomalé.

petrdostal

To jsem potřeboval taky vědět. Já jsem si koupil plošné spoje z https://www.la­mirel.cz/ a potřeboval bych je něčím naleptat. Ve čtvrtek si koupím kyselinu chlorovodíkovou a pustím se do toho.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.