Zlatý

Plodí stejnej druh stromu na všech místech zeměkouličky zhruba ve stejnou dobu, nebo je možný že u nás třeba plodí...

...na podzim, a v určitejch zeměpisnejch šířkách ten samej strom plodí když my máme zimu, nebo jaro?
Doplňuji:
beer: A co třeba normální lesní stromstvo, co třeba takovej dub? Je možný že někde ploděj v lednu, jinde v únoru, jinde v březnu, a tak dále a tak dále až do konce roku?

A v případě že jo, jak zjistím který stromy a v kterejch oblastech se tak stává?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Ne, plodí vždy podle místních podmínek - viz například jablka, hrušky atd. dostupné v našich obchodech v roční dobu pro sklizeň u nás nemožnou.

Další odpovědi:

Pokročilý

Vzhledem k tomu, že plození můžete ovlivňovat osvětlením a teplotou (viz skleníkové pěstování), určitě je částečný posun pravděpodobný. I v rámci republiky vám někde kvetou stromy dřív, na jižní Moravě můžete pěstovat révu a melouny, se kterými jinde neuspějete, něco nemusí v nevhodných podmínkách plodit vůbec.
Doplňuji:
Teď jsem si vzpomněla, že vlastně mám důkaz. Na Mauritiu jsem vyzvídala, jak a co pěstují a opravdu, speciálně zeleninu, pěstují v jinou dobu než my, protože pak už je na ni v této oblasti až moc horko.

Stříbrný

Ano. Např. stromy na jižní polokouli jistě nebudou plodit ve stejnou dobu, jako u nás.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Příroda a životní prostředí

Zlatý Drap 647
Zlatý beer 514
Zlatý annas 512
Zlatý hanulka11 447
Zlatý mosoj 364
Zlatý www 358
Zlatý marci1 238
Zlatý gecco 206
Zlatý quentos 183
Zlatý venkovan 179

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.