plná moc-vypověd advokatovy

mužete mi poradit,jak udělat,porípadě zrušit plnou moc advokatovy,který me zastupuje??
a kolik stoji vypověd advokatovy?
podepsala jsem plnou moc,kde se píše,že mě zastupuje ve všech pravních věcech atd...tak to znamena,kdybych měla jit k soudu automaticky me bude ve všem zastupovat u soudu a ja se nebudu o nic starat,ze mu předvolaní přijde k soudu také?
a kdybych si našla jiného advokata,řekla mu,že jiný advokat má mou plnou moc,daby se plna moc zrušit jiným advokátem(timto/novým),šlo by to??

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Samozřejmě jde to. Odvoláte svou výpověď. Nestojí to nic, jelikož tento úkon činíte vy a ne advokát. Co však musíte zaplatit jsou úkony které provedl advokát na základě plné moci než tato byla odvolána.

Další odpovědi:

a až tu výpověď budete dávat, samozřejmě písemně, napiště tam "výpověď advokátovi" - lépe to vypadá !!!

Zlatý

..doplňuji předchozí (správné) příspěvky o odpověď na poslední otázečku "aby se plna moc zrušit jiným advokátem(timto/novým),šlo by to??"

Záleží na textu té nové plné moci, kde by muselo být výslovně uvedeno, že zmocňujete nového advokáta k podání výpovědi té původní plné moci a samozřejmě s přesnou identifikací této původní plné moci.

Osobně však doporučuji tu původní plnou moc vypovědět osobně a výpověď poslat doporučeně + "do vlastních rukou" původnímu advokátovi. Do doby než advokát výpověď převezme, resp. než nastanou účinky doručení (do 15 dní při případném nepřevzetí), tak do té doby je původní plná moc platná.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 669
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.