sonabourova

Plna moc k jednani na uradech

Dobrý den,
prosím o radu jak postupovat(kdo ověří?), pokud cizo-jazyčně hovořící majitel firmy potřebuje (chce) dát plnou moc svému českému podřízenému(zás­tupci?) k jednání svým jménem na úřadech i v jiných nutných případech(musí být vyjmenované?).
Díky.

Nejlepší odpověď
ivzez

Plná moc může být i jen jedna, ale musí v ní být
přesně uvedeno, k čemu zástupce opravňuje.

Já bych v tomto případě zvolila sepsání plné moci v obou jazycích
u notáře, který ovládá oba dva jazyky.

Také můžete plnou moc napsat sami – opět v obou jazycích,
text nechat ověřit překladatelem, který má ověřovací doložku,
a podpisy majitele i zástupce můžete nechat ověřit třeba na poště.

Další odpovědi
Drap

Ke každému úkonu musí být plná moc na toto určená. Ověření lze provést na každé matrice.