Plná moc: Chci zplnomocnit syna na všechno. V době mé 3 a půl měsíční nepřítomnosti. Jde to? Nějaká neutrální …

v bance k uctum uz maji synove nekolik let , tam problem neni . Ale nevim , co vse se muze prihodit v dobe , kdy nebudu v CZ. Jak to sepsat a kde ? Jen u notare. ? A musime tam jit spolu ? Diky. -iv-

Nejlepší odpověď
tom004

Jde to třeba takto.K čemu bude oprávněn, zmocnitel vyplní podle potřeby.

http://plna-moc.cz/zplnomocneni-vzor/
Doplňuji:
Zapomněl jsem. Sepsat si ji můžete podle vzorů jsou v pdf. ke stažení. U ověření musí být obě strany. Dnes ji ověří i na poště.

Další odpovědi
anonym

Stačí jak píše tom, použít jakýkoliv ze vzorů na netu, ověření za přítomnosti obou stran. Rozhodující je rozsah zastupování.
Sám jsem přijal zmocnění od sousedů, když byli několik let v Číně, všude bez problémů akceptovali v rozsahu zastoupení.
Ideální je využít konzultace rodinného advokáta, nemáš-li, je užitečné si nějakého pořídit, stačí i externí z oblasti tvého podnikání.
Zmocnění je jednoduchá záležitost, jíž zvladné každý absolvent práv zapsaný v advokátní komoře od Mgr. až po JUDr.
V bance stačí doplnit dispoziční právo, ale to už zřejmě máš.
Nejspíš bych rozsah formuloval jako: „K veškerým zastupitelným právním úkonům nutným k hájení práv zastoupeného po celou dobu jeho nepřítomnosti na území ČR, v rozsahu daného platnou legislativou českého právního systému“.

hanny 2

  • iv- – myslím si,že bude nejlepší,když k nějakému notáři zavoláš a potom zajdeš,poradí Ti a napíše Ti to hlavně tak,že to bude mít hlavu a patu.Podepsat to musíte všichni.