ivosek2

Plísen ve štávě. Co je to za plíseň?

Před týdnem jsem si udělal šťávu :D po tom jsem týden nebyl doma a tu šťávu jsem nechal ve skleničce pak když jsem se vrátil tak jsem v tý skleničce viděl nějakou plíseň (nebojte nevypil jsem to :D) A zajímalo by mě co to je za plísenˇ a jestli nemám tu skleničku rovnou vyhodit.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Skleničku vyhazovat nemusíš, stačí, když jí pořádně umyješ. Určit druh plísně na dálku je nemožné, někdy s tím mají problém i odborníci v laboratoři.

Další odpovědi
xxx3

Jak píše Lamlam. Těch plísní jsou ticíce druhů, to se nedá takhle určit.

Zaibatsu

jde o zcela zdravotně nezávadný penicilin, vhodné dávkování 1g 2× denně perorálně

bolak

plíseň šťávová nebo možná obecná plíseň domácí.. kdyžs to nevypil, tak už na to asi těžko teď přídem..

Danyka

Pořádně umýt horkou vodou a můžeš používat dál.