Alis

Plíseň na dřevu. Je normální, že se udělala na starém dřevu? Bude mít na to dřevo nějaký vliv?

Zakoupili jsme dřevo (údajně 2 roky staré – suché) Vyskládali ho do dřevníku a dřevo je uplně mokré a udělala se na něm bílá plíseň, na některých kusech už začíná být zelená. Dle prodejce je mokré, že bylo venku na dešti a máme nechat uschnout, prý do 14 dní už s ním můžeme topit. Ale zatím to vubec nevypadá.Ta plíseň nás dost štve, nemůže to být zdraví škodlivý? Je normální, že se udělala na starém dřevu? Bude mít na to dřevo nějaký vliv?
Doplňuji:
Jedná se o tvrdé dřevo, buk nebo dub.

Odpovědi
Drap

Nepíšeš o jaký druh dřeva se jedná. Pokud bylo dřevo opravdu suché, tak se plíseň opravdu po uschnutí zastaví. Na zdraví to nemá žádný vliv. Pokud by blo pkísně hodně a postupovala do hloubky, snížila by se částečně výhřevnost dřeva.
Doplňuji:
Má být : bylo plísně

mosoj

Tak ohni to vadit nebude. Nicméně pokud plíseň vyzraje bude sprašovat spóry a to moc ořechové není! Spóry bývají karcinogenní.