mamdotaz

Plisen kuže jak se zbavit?

Dobrý den, jsem poměrně mlady (18), ale mam problemy, jak nějaký starý, nemocný člověk. Již asi půl roku mám takový problém a to plísen nohou, kůže. Před půl rokem se mi vytvořila na kůži. Mažu, mažu, dodržuji hygienu. Vyzkoušel jsem clotrimazol,i­mazol,lamisil,e­xoderil,terbis­tad,nizoral, ale nic nepomohlo.
Pár dni asi 3 dny jsem zkoušel vynechat ze stravy všechen cukr a bílou mouku (to se snažím vynechávat dlouhodobě pořád), ale tehdy jsem jedl 3 dny v kuse jen zelí mrkev okurky a rajčata, ale nic. Aj hypermangan,ocet, chytrou houbu apod jsem vyzkoušel, vyzkoušel jsem všechno.
Takže pořád mastim mastím ale výsledky se nedostavujou a ano, byl jsem na kožní a plísen to je. Pomohli by mi nějaké antimykotické tablety na recept? Kde bych si o ně měl říct? na kožni nebo u praktické?

Nejlepší odpověď
arygnoc

plieseň kože sa NEDÁ vyliečiť.
dajú sa iba potlačiť jej prejavy.

rozhodne treba navštíviť dermatológa (kožného lekára), pretože pri aktívnych prejavoch ochorenia infikujete celé svoje okolie (spórami, ktoré za vami ostávajú na predmetoch, ktorými sa postihnutými miestami dotknete (sprcha, dlaždice, podlaha a pod.).
tak isto hrozí i zavlečenie nákazy na iné miesta tela – ohanbie, vnútorná strana stehien, podpazušie, miesta, kde sa človek najviac potí.

liečba (resp. potlačenie príznakov) je celoživotná.
Doplňuji:
pozor na zmiznutie príznakov – to neznamená, že choroba je vyliečená, iba prešla do latentného štádia (v škáre (podkoží) „podhubie“ naďalej prežíva).
pokiaľ sa jedná o plieseň, antimykotiká treba naďalej používať!

u iných ochorení dbať na rady lekára.

Další odpovědi
Drap

Pokud je problém takto rozsáhlý, tak jedině řešit na kožním

marci1

Zkuste Canespor, více lidí už s ním bylo spokojeno. Namazat jen jedenkrát denně před spaním.

zzzzz

Doporučuji navštívit i jiného kožního lékaře. Mi se před pár lety objevil na kotníku suchý flek. Lékařka tvrdila, že je to plíseň, rok mi to léčila, nic nepomohlo. Mamka mi zařídila objednání k známému kožnímu odborníkovi a ten řekl, že je to lupénka, mazala jsem to mastí z (té nelegální léčivé látky) a flek zmizel. Sem tam se mi někde něco objeví, ale pár dní mažu a je to pryč.

mamdotaz

Byl jsem u doktora, ale pořád mi doporučuje nějake masti, ale nezabírá to . Jak nedá vylečit, všechno snad jde vylečit, co ty tablety? ty by mi třeba pomohly, nemyslíte?