bolak

Pletl jste někdo někdy síť?

Kdybych chtěl uplést síť (RUČNĚ), asi 20×20 metrů, s oky max. 1 cm, jak dlouho by mi to asi tak trvalo? Nebo dá se něco takového udělat třeba na šicím stroji?
Doplňuji:
Dobře, takže ručně asi ne, dá se tedy uplést takhle velká (nebo poloviční) síť třeba na tom šicím stroji? Tkalcovskej stav předpokládám jentak někdo doma nemá :) nebo to jde i jinak?

Potřebuju prostě síť o určitých rozměrech, a důležitý je hlavně aby velikost oka nebyla větší jak 1cm a aby unesla nějaký to kilo, to znamená alespoň 25 minimálně.

Nejlepší odpověď
Dochy

Věř mi, to nedáš. Ještě rád si půjdeš koupit strojově pletenou. Kdybys jeden uzlík zvládnul za sekundu, tak tyhle rozměry tě odsuzují na 3 měsíce práce. (46dní nonstop)
Doplňuji:
Ani šicí stroj na tohle nebude ten správnej nástroj. Doporučuju dát dotaz na nějakého výrobce sítí. Google jich zná dost.

Další odpovědi
marci1

Nepletla, ale bude asi dost složité a dlouho trvající. Ve zdroji ( strana 50 ) je návod na „Pletení sítí“ :

Zdroj: http://www.the­dump.scoutscan­.com/KnihaOUz­lech.pdf

Drap

Síť lze plést ručně, nebo na speciálním stroji na sítě. Na šicím stroji to určitě nejde. Naučit se plést sítě neni až zas tak nic obtížného. Dobré pro začátk je, alespoň pletení vidět. Kdysi dávno, když byly populární ještě klasické síťovky, tak zručná pletařka ji ručně zhotovila cca 40 – 50 minut. U té byly oka cca 1 × 1 cm.. Síť na tašku měla rozměr cca 40 × 70 cm. Tak si to spočítej. V každém případě záleží na zručnosti. Volejbalová síť se pletla cca 4,5 – 6 hodin.