AK

Plechovka pro tvorbu ohně – jak a proč?

Viděla jsem návod, jak lze postupně rozdělat oheň pomocí klasické plechovky od coly a čokolády, případně zubní pasty.

Tou čokoládou je potřeba dno plechovky natřít. A já se ptám – proč? K čemu to je?
Dále se bude mnoho paprsků o dno plechovky odrážet v jednom místě a když proti němu dáte nějaký hořlavý materiál, po určité době začne doutnat.

Chápu, jak to funguje s čočkou, vytvoří se sbíhavé paprsky, OK. Ale jak je tomu tady? Proč se paprsky soustřeďují do jednoho místa? Tohle přeci není čočka. Proč se tak perfektně odráží zrovna v jednom místě? Funguje to jako zrcadlo?

Díky, AK

Odpovědi
mosoj

Neumíš se vyjadřovat a podle tvého popisu by ti neodpověděl ani Einstein !!!

Naštěstí jsem video našel.

1. Používá se vnější strana vypouklého dna, což funguje podobně jako parabola. Čokoláda či zubní pasta se použije pouze na vyleštění hliníku. Nic se s ní nenatírá. Zubní pasta je dobré jemné abrazivum o čokoládě jsem to nevěděl.

Sluneční paprsky jsou odráženy do ohniska vypouklého dna a v ohnisku stoupá teplota. Když stoupne nad zápalnou hodnotu použitého paliva, palivo se vznítí.

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=ipMd5A7e­Usc&feature=re­lated

Dochy

vnitřníí stěna plechovky může fungovat jako zrcadlo, které bude část paprsků soustřeďovat do jednoho místa na dně. (když bude slunce do plechovky svítit trochu zezhora)
Doplňuji:
Jo ale tady používají pouze dno jako reflektor. A čokoládu jako leštící pastu…

led

„Čokoláda či zubní pasta se použije pouze na vyleštění hliníku“
…tá čokoláda, to je zaujímavá informácia. Pekná zámienka na kúpu čokolády :)