postcd

Plazivá pokojová květina má listy jen na konci, jak to změnit?

tedy ten „stonek“ na kterém listy rostou je dlouhý asi tak 4 metry a pouze asi půl metru na konci jsou listy. Mohl bych to uříznout a zasadit, ale jde mi o to jeslti by šlo nějak zajistit aby příště se to neopakovalo a listy rostly více méně po celém „stonku“.
Mluvím o této květině: http://hobby.id­nes.cz/foto.as­px?r=hobby-domov&c=A12121­4_111330_hobby-domov_mce&foto=MCE486486­_profimedia_0048476554­.jpg (Potos)

Nejlepší odpověď
marci1

Jedná se zřejmě o extrémní nadbytek vody, substrát je zřejmě trvale zamokřen.
Uřízni konec s listy a dej zakořenit do vody. Potos se dá pěstovat také jen ve vodě-hydroponie. Po zasazení pravidelně přihnojuj (duben-říjen). 🙂
http://botani­ka.wendys.cz/in­dex.php/14-herbar-rostlin/223-epipremnum-pinnatum-potos

Další odpovědi
arachis

Možná i má málo světla. Ale určitě zkrátit, ty listy už tam nedorostou. Taky jsem to stříhala a sadila dokolečka dokola, než jsem se na květiny doma vybodla.