Bercou

Dokázal by člověk plavat v čistém etanolu nebo by se utopil?

Nejlepší odpověď
rigormortis

Utopil…moc lehké a moc jedovaté výpary.

Další odpovědi
anonym

Hustota ethanolu je o cca 20 % nižší, než hustota vody (tedy bude člověka o 20 % méně nadnášet) – zatímco ve vodě se člověk zhruba ´vznáší´, v ethanolu půjde ke dnu.
Nějakou chvíli se plavec dokáže ´plácat´, pak se nadýchá výparů (a lokne si) – tím se ´ožere´ – a ´je to´.
😉
Pak bude v lihu dobře naložen.

Nazdar Bazar

Zkus to