Avatar uživatele
gecco

Platnost dálniční známky po výměně RZ?

Jak je to s platností DZ po výměně RZ? – např. po převedení auta do jiného kraje?
Je nutné ji vyměnit a nebo stačí to, že patří k tomuto autu, doložit třeba kopií TP?
A totéž pro emisní plaketu pro vjezd do zón v některých měst v D?

Doplňuji:
Pokud jde o DZ, mají pravdu Kapitán a Pepa25, stačí mít kopii TP (navíc je PČR schopna si změnu registrace už dneska dohledat i na místě, techniku na to má).
___
Pokud jde o EKO-plaketu – podle dnešní odpovědi DEKRA CZ, a.s. je nutná výměna plakety, opět za poplatek (aktuálně 300,– Kč) a opět s doložením TP pro zjištění autem splňované emisní normy.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: gecco

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? brillant, Emefej, marci1, Lamalam před 3410 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pepa25

Odpoveď byla označena jako užitečná

Informace na stránkách SFDI, který je oprávněným úřadem ve věci dotazů na dálniční kupony:
2.14 Při změně registrační značky motorového vozidla není výměna nutná, jelikož kupón zůstává nadále v platnosti.
http://www.sfdi­.cz/myto-a-dalnicni-kupony/dalnicni-kupony-2015/vymena-kuponu/metodicky-pokyn-k-provadeni-vymen-kuponu/

O dokládání změny RZ tam nic není, předpokládám, že jde stačí ta zmíněná kopie TP s RZ odpovídající údaji na druhém dílu kuponu

Zdroj: http://www.sfdi­.cz/myto-a-dalnicni-kupony/dalnicni-kupony-2015/pouziti-kuponu/

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?gecco Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
shooter

Vše se váže k RZ. Takže bych řekl že platnost žádná.
Doplňuji:
Tak to mi strážník neřekl. Platil jsem 5tisic pokutu. Po změně. :(

Upravil/a: shooter

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
gecco

Shhoter → neznalost zákona neomlouvá…
😉
V tomto případě strážníkova*) neznalost stála tebe 5 litrů.
___
*) už jsem se několikrát ´setkal´ s tím, že policajti neznají zákon/y – a zatím se mi to, že je znám (a tudíž vím, kdy je porušuju a čím), vyplatilo

před 3410 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cukrar

Nevěřím, že strážník překročil pravomoci a udělil pokutu 5000Kč za dálniční známku.

před 3405 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava