gecco

Platnost dálniční známky po výměně RZ?

Jak je to s platností DZ po výměně RZ? – např. po převedení auta do jiného kraje?
Je nutné ji vyměnit a nebo stačí to, že patří k tomuto autu, doložit třeba kopií TP?
A totéž pro emisní plaketu pro vjezd do zón v některých měst v D?

Doplňuji:
Pokud jde o DZ, mají pravdu Kapitán a Pepa25, stačí mít kopii TP (navíc je PČR schopna si změnu registrace už dneska dohledat i na místě, techniku na to má).
___
Pokud jde o EKO-plaketu – podle dnešní odpovědi DEKRA CZ, a.s. je nutná výměna plakety, opět za poplatek (aktuálně 300,– Kč) a opět s doložením TP pro zjištění autem splňované emisní normy.

Nejlepší odpověď
Pepa25

Informace na stránkách SFDI, který je oprávněným úřadem ve věci dotazů na dálniční kupony:
2.14 Při změně registrační značky motorového vozidla není výměna nutná, jelikož kupón zůstává nadále v platnosti.
http://www.sfdi­.cz/myto-a-dalnicni-kupony/dalnicni-kupony-2015/vymena-kuponu/metodicky-pokyn-k-provadeni-vymen-kuponu/

O dokládání změny RZ tam nic není, předpokládám, že jde stačí ta zmíněná kopie TP s RZ odpovídající údaji na druhém dílu kuponu

Zdroj: http://www.sfdi­.cz/myto-a-dalnicni-kupony/dalnicni-kupony-2015/pouziti-kuponu/

Další odpovědi
shooter

Vše se váže k RZ. Takže bych řekl že platnost žádná.
Doplňuji:
Tak to mi strážník neřekl. Platil jsem 5tisic pokutu. Po změně. :(

gecco

Shhoter → neznalost zákona neomlouvá…
😉
V tomto případě strážníkova*) neznalost stála tebe 5 litrů.
___
*) už jsem se několikrát ´setkal´ s tím, že policajti neznají zákon/y – a zatím se mi to, že je znám (a tudíž vím, kdy je porušuju a čím), vyplatilo

cukrar

Nevěřím, že strážník překročil pravomoci a udělil pokutu 5000Kč za dálniční známku.