Pokročilý

Platna pracovni smlouva

Je platná pracovní smlouva bez mzdového výměru.Pracovní smlouvu mám od 23.6.2012 a stále jsem ještě nedostal mzdový výměr.Když jsem přestal důvěřovat zaměstnavateli,mohu odstoupit od pracovní smlouvy a vrátit se na ÚP za podmínek,které jsem měl,než jsem odešel z ÚP.Myslím tím podpora vypočtena z minulého zaměstnání.Dík za odpoved´

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

nevíteli-si rady zkuste si zavolat zítra ráno na OIP
/oblastní úřad inspekce práce/dle svého místa bydliště, jsou tam ochotní a rádi poradí..
http://www.suip.cz/…
Doplňuji:
teď jsem se v odkazu dočetla, že poradenství je poskytováno jen v pondělí a v Hradci Králové i ve středu, tak si volejte v pondělí já zapomněla, že jsem volala ve středu omlouvám se..

Další odpovědi:

Bronzový

Vše řeší Zákoník práce. V pracovní smlouvě by jsi měl mít napsanou sjednanou mzdu nebo přiložený platový výměr. A máš ušetřeno za telefon.

Stříbrný

Náležitostmi pracovní smlouvy jsou druh práce, místo výkonu práce a den nástupu do zaměstnání. V pracovní smlouvě může být sjednána zkušební doba, delší výpovědní lhůta, mzda, ... Není to však podmínkou.

Zaměstnavatel je povinen Vás informovat o všem, co se k pracovnímu poměru vztahuje, a to včetně mzdy nejpozději do jednoho měsíce od vzniku pracovního poměru. Tzn., že má zaměstnavatel ještě pár dnů čas.

Od pracovní smlouvy může odstoupit pouze zaměstnavatel.

Chcete-li pracovní poměr ukončit, máte tři možnosti:
1) Zrušit pracovní poměr ve zkušební době (pokud ji máte sjednánu)
2) Dát výpověď s dvouměsíční výpovědní lhůtou (po niž byste musel dál pracovat)
3) Požádat zaměstnavatele písemně o rozvázání pracovního poměru dohodou (zaměstnavatel ale není povinen žádosti vyhovět)

Budete-li se znovu registrovat na úřadu práce, a splníte-li podmínky pro přiznání podpory, bude se podpora počítat z nynějšího zaměstnání.
Doplňuji:
K ukončení pracovního poměru (PP):
Ve všech 3 případech doporučuji uvést některý z vážných důvodů skončení PP podle zákona o zaměstnanosti, jinak by se Vám podpora krátila na 45 %.

K předchozí registraci na ÚP:
Vyčerpal jste celou podpůrčí dobu?

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2415
Zlatý Drap 1488
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.