mrblackwell

Platna pracovni smlouva

Je platná pracovní smlouva bez mzdového výměru.Pracovní smlouvu mám od 23.6.2012 a stále jsem ještě nedostal mzdový výměr.Když jsem přestal důvěřovat zaměstnavateli,mohu odstoupit od pracovní smlouvy a vrátit se na ÚP za podmínek,které jsem měl,než jsem odešel z ÚP.Myslím tím podpora vypočtena z minulého zaměstnání.Dík za odpoved´

Nejlepší odpověď
briketka10

nevíteli-si rady zkuste si zavolat zítra ráno na OIP
/oblastní úřad inspekce práce/dle svého místa bydliště, jsou tam ochotní a rádi poradí..
http://www.su­ip.cz/oip08/pra­covnepravni-vztahy/poskytovani-poradenstvi/
Doplňuji:
teď jsem se v odkazu dočetla, že poradenství je poskytováno jen v pondělí a v Hradci Králové i ve středu, tak si volejte v pondělí já zapomněla, že jsem volala ve středu omlouvám se..

Další odpovědi
Mapel

Vše řeší Zákoník práce. V pracovní smlouvě by jsi měl mít napsanou sjednanou mzdu nebo přiložený platový výměr. A máš ušetřeno za telefon.

ivzez

Náležitostmi pracovní smlouvy jsou druh práce, místo výkonu práce a den nástupu do zaměstnání. V pracovní smlouvě může být sjednána zkušební doba, delší výpovědní lhůta, mzda, … Není to však podmínkou.

Zaměstnavatel je povinen Vás informovat o všem, co se k pracovnímu poměru vztahuje, a to včetně mzdy nejpozději do jednoho měsíce od vzniku pracovního poměru. Tzn., že má zaměstnavatel ještě pár dnů čas.

Od pracovní smlouvy může odstoupit pouze zaměstnavatel.

Chcete-li pracovní poměr ukončit, máte tři možnosti:

  1. Zrušit pracovní poměr ve zkušební době (pokud ji máte sjednánu)
  2. Dát výpověď s dvouměsíční výpovědní lhůtou (po niž byste musel dál pracovat)
  3. Požádat zaměstnavatele písemně o rozvázání pracovního poměru dohodou (zaměstnavatel ale není povinen žádosti vyhovět)

Budete-li se znovu registrovat na úřadu práce, a splníte-li podmínky pro přiznání podpory, bude se podpora počítat z nynějšího zaměstnání.
Doplňuji:
K ukončení pracovního poměru (PP):
Ve všech 3 případech doporučuji uvést některý z vážných důvodů skončení PP podle zákona o zaměstnanosti, jinak by se Vám podpora krátila na 45 %.

K předchozí registraci na ÚP:
Vyčerpal jste celou podpůrčí dobu?