quentos

Platíte někdo PayPalem? Chtěl jsem si ho zavést a zasekl se na mrtvém bodě.

Nejprve jsem jim odeslal chybové hlášení na HelpDesk s tím, že se mi neshoduje název účtu s názvem PayPalového účtu (ve snaze vyhnout se diakritice jsem ho nadepsal „Tom“ namísto „Tomáš“.). Ještě neodpověděli, snad to bude v pohodě, ale stejně – nemají pak jména s diakritikou problém (s přihlašováním apod.)? Jde přece jen o původně americký systém…
Dále je mi záhadou, jak to propojit s bankovním účtem – vyžaduje to osobní návštěvu v bance? A podporují tuto službu dnes již všechny banky (tedy jde mi hlavně o KB)? Díky.
Ještě než uvedete odkaz na www.paypal.cz – tak tam jsem už pochopitelně byl, jenže jsem se to tam nedočet.
Doplňuji:
to je mi jasné, že v heslech se používat nemaj, jenže jako NÁZEV účtu vám dá nejspíš každá banka vaše jméno. Vědět název účtu zlodějům obvykle moc nepomůže. I v případě účtu na PayPalu jde o pouhý NÁZEV účtu, jestli to z dotazu nebylo zřejmé.

Nejlepší odpověď
arygnoc

bance, té kamenné, je fuk, odkud peníze přijdou, hlavně aby byly.

ad loginy a hesla, názvy účtů: vůbec, ale vůbec (nemůžu si pomoct, ale to klausovo stupňování se mi strašne líbí) není dobře používat hesla, loginy a názvy účtu (a když jde o peníze, tak vůbec ne!), které nějak s váma souvisí: mé jméno, manželčino, dětí, otce, matky, psa a pod, ne rodní číslo, telefonní číslo.

Dobrá finta je (a to nezapomete) uvést jako název účtu souseda.

případné dotazy na e-mail.

jo: v názvech účtů a heslech nepoužívejte (zásadně) diakritiku a malá/velká písmena (já používám zásadně malá písmena, i u kontrolních otázek typu „jméno matky za slobodna“ [aukro] – vše malým. je to otázka zvyku, časem zistíte, že se nemůžete splést).
Doplňuji:
jistě, každá banka (bohužel) automaticky dáva jako název účtu vaše jméno (také ho mám plné čárek a háčků), proto jsem si zvykl, že hned banku upozorním, že ho chci buď bez háčků a čárek, nebo si zvolím jiné.

naštěstí nechodím účty do banky zakládat denně, takže už to mám vyřešeno.

Pikoška:

i google v cizojačných textech nachází mé jméno (viz http:/heureka­.tym.cz) na konci jako „c“ (konvertuje Ť DO C).

Další odpovědi
chudst

Ja si paypal zakladal onehdy – sam jsem u KB.

Ve zkratce: jmeno musite mit bez diakritiky. Jak to propojit s bankou – musite mit elektronicky ucet. (Ja si ho vyzadal jiz kdyz jsem tam byl prvne.) Je to proste elektronicke cislo, ktere se pouziva vyhradne pro platby na internetu. (Take je moznost to zkombinovat s cislem pro kartu, ale to mi nebylo doporuceno.)

Pokud ho nemate zajdete si do banky, meli by vam ho zridit. (Nebo ho mozna mate zrizeny a nevite o nem – projdete si papiry, ktere jste dostal pri podpisu smlouvy, mel byste tam nekde najit pin na vasi kartu a eventuelne i ono elektronicke cislo.)

=============­=========

Na internetu najdete navody, jak si zalozit PayPal, ale u Vas snad problem nebude, anglicky umite. Probiha to tak, ze jakmile si zalozite ucet, bude to po vas chtit cislo karty (v mem pripade elektronicke). To zadate, jako overeni si to strhne z vaseho uctu 50kc – ktere zustanou na PayPal ve vasem vlastnictvi. (Co s nimi dale mi zatim neni jasne.)

Tot vse, registrace je u konce a PayPal muzete pouzivat. Ja si takhle platil 3 tydny zpet poprve Rapidshare premium account – PayPal je jen prostrednik. Zvolite si platbu pres PayPal, zadate, kolik penez chcete zaplatit a ono si to jiz samo strhne z vasi banky. Nic jinak pres PayPal neresite – je to spise pouze prostrednik, jak jsem jiz psal.