prezdivka11

Platit ZP a SP v měsíci, kdy živnostník přechází na HPP?

Dobrý den,
přítel požádal o pozastavení živnosti od 1.4.2012, neboť nastupuje na HPP od 19.3.2012 (původně měl nastoupit až 1.4.2012).
Mám dotaz, zda musí za březen odvést zálohy na SP a ZP jako OSVČ, když mu bude zároveň SP a ZP strženo z HPP? Bude muset zaplatit obvyklou částku, poměrnou část nebo nebude v tomto případě muset platit vůbec?

Děkuji za radu :)

Odpovědi
Zbynas

Nejjednoduší je zaplatit jako OSVČ za březen a daňové přiznání podepsat pro firmu až od 1.4.

U dalších možností si nejsem jistý …