Avatar uživatele
Pokročilý

Platit OSA za hudbu?

Dobrý den,
jelikož otevíráme provozovnu v Brně, kde je sklouben obchod, kancelář a prostor pro zaměstnance, zajímalo by mne jak to je s placením poplatků za autorskou licenci.
Někde jsem našel názory, že pokud pouštíte rádiovou stanici - např. Evropa 2 (což budeme), tak se již platit nemusí, protože za licenci musí a již zaplatila Evropa 2.

Hudba bude pouštěna pouze v místnosti pro zaměstnance - prodavače.

Děkuji moc,

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Bronzový

Výklad má různý OSA, která rozlišuje veřejnou produkci a INTERGRAM, který za veřejné prostory považuje i prostor pro zaměstnance (pozor i na rádia ve služebních autech).

viz stránka www.intergram.cz:
MÁM V PROVOZOVNĚ RÁDIO, TV, OD KDY MÁM POVINNOST PLATIT?
Jako provozovateli Vám vyplývá povinnost platit za zpřístupňovaní děl, uměleckých výkonů a záznamu pomocí přístroje technicky způsobilého k příjmu rozhlasového vysílání či televizního vysílání, dle ustanovení § 23 autorského zákona (zákon č. 121/2000 Sb.). Od umístění rádia, televizního přijímače ve Vaší provozovně, je třeba získat uzavřením hromadné smlouvy s naší společnosti licenci k užití chráněných výkonů a záznamů. Jinými slovy je potřebné získat uzavřením hromadné smlouvy s naší společnosti licenci k užití chráněných výkonů a záznamů, a to ještě před samotným zpřístupňováním veřejnosti. Taktéž bude potřebné uzavřít smlouvu s kolektivními správci spravujícími práva autorů, zejména s OSA (Ochranný svaz autorský), který zastupuje autory a hudební nakladatele. Bližší informace nalezete na našich webových stránkách www.intergram.cz. Sazebník se nachází v sekci Ke stažení/Sazebníky/Způsob určení odměn za užití snímků při veřejných produkcích platný pro rok 2011. Co se týče sazeb OSA, zkuste jejich stránky www.osa.cz.

ROZDÍL MEZI OSA A INTERGRAMEM
INTERGRAM a OSA vykonávají kolektivní správu při výkonu autorských práv a dohlížejí na dodržování práv autorů a práv souvisejících s právem autorským. Rozdíl mezi těmito kolektivními správci je v okruhu těch, koho zastupují. INTERGRAM zastupuje výkonné umělce, výrobce zvukových a zvukově-obrazových záznamů, zatímco OSA zastupuje autory hudby a textů k hudbě a hudební nakladatele. Jinými slovy každý kolektivní správce zastupuje určitou skupinu nositelů práv pro určitá práva.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Nie.
Poplatky OSAe sa platia za verejnú produkciu.
Budete musieť ale platiť koncesionársky poplatok.


Avatar uživatele
Zlatý

Nejblíže k pravdě je zřejmě fablen.
Osobně si myslím že pokud do místnosti nebude mít přístup veřejnost ale jenom zaměstnanci, stačí platit koncesionářský poplatek.
Pokud by to bylo v prodejně kam chodí zákazníci bylo by třeba zaplatit OSE.


Avatar uživatele
Zlatý

Každý podnikatel je povinen platit. Dokonce i za nefunkční přijímač, protože v zákoně je "chyba", kterou se jím nechce z finančních důvodů opravovat.

Dokonce chtěli zavést placení i z poslechu autorádia při služební cestě.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.