annas

Platily se alimenty již v minulosti, nebo jde o novodobou záležitost?

Jaký je původ a význam tohoto slova?

Nejlepší odpověď
vagra

Alimenty jsou známy již z dob starověkého Říma, i když v poněkud jiné podobě.
Tehdy šlo o péči o výživu dětí chudých rodičů nebo sirotků. Alimentace byla nejprve organizována jednotlivci a od doby přelomu 1. a 2. století ji organizoval stát.
Existoval tak zvaný alimentační fond, z něhož se půjčovalo zájemcům na pětiprocentní úrok.
Právě těchto úroků bylo využíváno pro výživu potřebných dětí. Chlapcům se vyplácelo 16 sesterciů měsíčně, děvčatům o 4 méně.

Zdroj: zkráceno z-http://www.mi­nutasencyklope­dii.cz/index.php?na­zev=1&minuta=621

Další odpovědi
žolik

je to nepřijemná záležitost ale musí to být,alimenty se budou stále řešit.