Psychotic

Platili byste za ni na prvním rande?

A pro dámy: Očekáváte, že za vás bude placeno?

A neptám se, protože chci poradit, já ze zásady za nikoho jiného neplatím, jen mě zajímá, jak v té naší krajině dnes vypadá situace 🙂

Nejlepší odpověď
anonym

vždycky jsem na rande zaplatil já. kdybych neměl čím, tak jdu na rande někam, kde se neplatí.

Další odpovědi
zjentek

No tak na „prvním“ vždycky, ale později už ne. Jestli zpočátku neplatíš, hrozí ti, že zůstaneš na ocet. Platit se vyplatí cirka do jejího otěhotnění, ale pak už dost!

klumprt

Je to přirozené a myslím, že by to mělo být přinejmenším nabídnuto. Sameček tím samičce dává najevo, že je ochoten dělit se o své zdroje. Což je velmi důležité, protože sameček při plození potomka biologicky neinvestuje téměř nic, narozdíl od samičky, která je během těhotenství a mateřství zatěžována nesrovnatelně více. Samečci pak jsou vybíráni podle toho, kdo kromě své nepatrné kapičky přidá ještě něco navíc, čili peníze, pomoc atd.
Gentlemanství a velkorysost k ženám možná není nějaký staromódní výstřelek, možná je to přirozené chování vlastní člověku odjakživa.

led

Psychotic, ten, kto pozýva, platí, pokiaľ sa vopred nedohodnú inak.

chachar1922

Já s tím nepočítám a není mi to příjemné když se za mě platí. S přítelem jsem si pak už zvykla, ten na tom trval a jako student když jsem měla něco z brigády, tak jsem pozvala jeho. Ale jinak se pak cítím, že jsem pak něco dlužná.

palmal

Ve zlatnictví ne. V baru ano.

marci1

Je to tak, jak píše „led“. Ten kdo pozve, platí. Samozřejmě se mohou předem domluvit, třeba že si zaplatí každý sám svou útratu. Toto by ale měl spíše navrhnout ten, jehož někdo zve. 🙂

ShadyPony

Pokud ji nechceš urazit, ale udržet tak určitě ano. I ve zlatnictví.

BANAN93

Jednou jsem dokonce i zaplatil za holku i když to rande ani nebylo, potkal jsem se s kmarádem na nádraží a on tam měl svojí přítelkyni s nějakou její kamarádkou a tak navrhl, že si sednem do přilehlého baru na kafe atd.

Bohužel ta kamarádka prostě atraktivní nebyla :) a když kamarád platil i za svoji přítelkyni, tak pěkná barmanka mrcha schválně začala, jestli já taky budu platit „za tu jejich kamarádku“ a tak jsem nechtěl aby se ta holka cítila nějak špatně – tak jsem řekl jasně a zaplatil jsem to :)

Dismas

Ono je zajímavé, jak mají dámy plná ústa rovnoprávnosti, ale placení v restauracích vyžadují.

Psychotic

led: No nevím, pozván jsem častěji než sám zvu, ale nikdy za mě žádná platit nechtěla 🙂

led

Zjavne ste boli pozvaný s účelom, aby ste platil vy.
Ale to posúva takú ženu do inej roviny. Mám vo zvyku platiľ, keď pozývam.

Psychotic

To respektuji. Já to ovšem beru tak, že pokud někdo souhlasí s mým návrhem někam jít, tak tam jít chce taky a tudíž za sebe může platit.

gagaga

jen si zvykejte .. :p

  • iv-

gecco

😉