annas

Platí, že smích je nejlepší lék na bolesti života, když první písemná zmínka o aprílovém žertování je už z r. 1690?

Blíží se 1. duben, tedy apríl, takže dobrá příležitost připomenout si, že smích a humor by neměly v životě chybět.

Jak to se smíchem je?
Proč a čemu se lidé smějí?
Je opravdu smích jen pozitivní?
Znáte některé jiné druhy smíchu?

Doplňuji:
Vyjádří ještě někdo svůj názor nejen na „aprílový smích“?

Říká se, že apríl je den naruby, den bláznů, den, kdy se mystifikace podává jako pravda…

Nejlepší odpověď
johana 56

Moje babičky říkávaly „smích i pláč v jednom míšku pomůže nejen bolavému bříšku,ale i dušičce".
Zasmát se ve chvilkách,když je opravdu těžko je osvobozující,zrovna tak uronit slzičku.
Uleví se v obou případech.Začít den s úsměvem pomáhá zahnat chmurné myšlenky ,vnímat jen to pozitivní,zasmát se třeba sama sobě.
Také smích mívá různé podoby,upřímný potěší a pohladí,škodolibý může ranit,jiskřičky v očích naznačí veselou mysl..
Je lepší slavit den bláznů,než chodit s hlavou mezi koleny a mračit se na celý svět,který za mou špatnou náladu nemůže.

Další odpovědi
zzzlatokopka

Smích je lékem na všechny strasti:-)

Někdy se směju i věcem, které jsou spíš k pláči, to asi ze zoufalství:-D

Emefej

Vyjádřím se pouze k poslední podotázce. Znám a používám smích sarkastický. Znám, a doufám že nepoužívám, i smích škodolibý.

Drap

Pravdou je, že se smíchem jde vše lépe.

briketka10

samozřejmě, že smích pomáhá a
já jsem ráda, že se zasměju právě tady
některým odpovědím a od bolaka jsou
některý, tak vtipný někdy je těžký jim
až uvěřit, ale to je jedno jeho humor
mám prostě ráda 😁
a druhy smíchu ? umím dát najevo
i škodolibou radost, kterou jsem
nikdy nedokázala dokud se mnou
všichni orali, ale dnes už ano, když
se nedaří nepříteli usmívám stejně,
tak, jako se on smál mě, když se mi
nedařilo vím, že to není hezký, ale to tak..
Doplňuji:
na Apríla se těším musím vymyslet
něco novýho na co mi rodina skočí
ňákej dobrej špek 😁

led

„Účinky smiechu boli dobre známe už v staroveku a v stredoveku. Liečili sa ním
ochorenia pľúc, pooperačné stavy a využíval sa aj na posilnenie celkového stavu
organizmu. Lekári verili, že svoj význam má i pri hojení rán. Neskôr sa stal dôležitou súčasťou liečby psychických ochorení, pretože uvoľňoval atmosféru medzi terapeutom a pacientom. Tieto teórie pretrvávajú aj v súčasnosti. Smiechom si skrátka nemôžete uškodiť. Práve naopak.
V Indii vznikol pred pár rokmi oficiálny fanklub smiechu (dnes ich je vo
svete už vyše osemsto). Smiech je tu vnímaný ako druh telesného
cvičenia a všeliek.“ http://wanda.a­tlas.sk/sluzby/tlac/co-by-ste-mali-vediet-o-smiechu/791496.html
Toto bol taký liečivý smiech
Trapný smiech sme zažili snáď všetci, keď jediné východisko zo danej situácie bol smiech.
Keď poľaví napätie situácie, telo i myseľ sa potrebuje uvoľniť oslobodzujúcim a uvoľňujúcim smiechom
Radostný i smutný smiech bezslovné vyjadrenie duševného stavu človeka.
Afektovaný, trápny, násilný, povinný smiech – smich podriadených na veselosť šéfa…
Skrytý smiech očami, aj keď tvár veselosť nevyjadruje
Utajený smiech, ktorému rozumie len humorista, ostatní nechápu.
Nadmieru hlasný, burácajúci smiech snažiaci sa upriamiť pozornosť na smejúceho smiechotvorcu
Jestvuje ešte mnoho iných druhov smiechu.

Doplňuji:
Človek, ktorý sa nedokáže smiať, ľahšie podlieha chorobám.

Agneta

Ano platí…
Ten bezstarostný smích, ten pozitívní*… určitě léčí všechny neduhy, někdy v kombinaci s pláčem, který sice jako protipól, ale svoji pozitívní funkci taky má:D

*) ten negativní smích, to je jiná kategorie, (např.:) tam se smějí těm (youtube-videa), co se strašně praštili hlavou o beton…což já absolutně nemůžu vidět, jen mně to bolí…tak nevím, jaký charakter takoví musí mít…

Má-li někdo bolesti, smát se určitě už nemůže a nebude, to už pak je takzvaně těžší případ…tam to pak platit nemůže:DDD
(ale bolest způsobuje hlubší cítění, a tak bychom … atd.)

Aprílový smích je to krásné překvapení, které si každý/á přeje, a smějeme se všichni, nejen ten, co si to vymyslel, ale i ten překvapený/á:D

Nevíte někdo o něčem pěkném na „den bláznů“? (►zvednout záchodové prkénko, z. mísu omotat potavinovou fólií, a prkénko zase dolů:DDD◄)

anonym

Osobně si myslím,že smích může něco potlačit,ale lékem určitě není,jen ta pozitivnost smíchu dá člověku lepší výhled a nějaké ty naděje na lepší smysl i budoucnost.
Doplňuji:
http://zivotni-energie.cz/mnoho-druhu-smichu.html

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=jV6Ryf6A9ko
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Z4Y4keqTV6w

led

Jugar „smích může něco potlačit,ale lékem určitě není“, mýlite sa smiech naozaj dokáže byť aj účinným liekom, dokáže uvoľniť chvením bránice, rozpínaním pľúcn odbúrať stres a podobne dokonca lepšie než nejaké tabletky, kvapaliny… Aj na duševné problémy je smiech výraznejším liekom.

anonym

led on i pláč dokáže chvením bránice uvolnit,

led

Preto aj plač je niekedy liekon. hovorí sa,
plač odplaví bolesti, problémy, smiech ich zasa z tela strasie