comedian

Plati zaruka k telefonu i na sluchatka ktera byla v baleni?

leva prestala hrat normalnim pouzivanim.
Doplňuji:
jde o htc desire 500 koupene od vodafonu a na zaruce o sluchatkach neni rec.

Nejlepší odpověď
Rohlik

To samé jak když ti odejde nabíječka k mobilu…Na reklamaci máš právo.

Další odpovědi
Funna

pokud není v záruce uvedeno jinak, tak ano…ale obvykle je tohle ošetřeno v záručním listu, např. telefon 24 měsíců, příslušenství 12měsíců…atd…takže záleží jak to máš ty…
Doplňuji:
nebude tam napsané přímo sluchátka, ale spíše příslušenství…a pokud není nic nijak definované, tak je normálně (pokud jsi to kupoval ještě loni, což předpokládám, protože podle nového občasnského zákoníku už je to jinak) 24měsíců…ale nejjednodušší je, jít s tím do rovnou Vodafonu…

zistan

Sluchátka jsou součást balení tak ano Při proclému s reklamací ti pomůže obrana spotřebitele kontakt najdeš na internetu

Olmann

to mowla: tvá odpověď ohledně sluchátek zdarma je špatná. Pokud jsou součástí výrobku vztahuje se na ně stejná záruka ať jsou za milion, korunu či zdarma.

anonym

Pokud nejsou sluchátka v záručním listu nebo kupní smlouvě výslovně zmíněna (např. ´sluchátka zdarma´ apod.), vztahuje se na ně běžná záruční doba – tedy dva roky.
Reklamuj je – možná ale budeš muset ´přiložit´ i telefon.
Doplňuji:
Olmann: Pokud jsou součástí výrobku ano – pokud jsou ale výslovně zmíněna v kupní smlouvě nebo záručním listu, klidně mohou mít záruku odlišnou – typickým příkladem je baterie, která má obvykle záruční dobu odlišnou od přístroje (typicky 6 měsíců)…
Příslušenství „zdarma“ má pak velmi obtížně vymahatelnou záruku – cena je 0,–, co chceš nahradit – a v případě sluchátek, která koupíš za pár desítek korun, se rozhodně nevyplatí např. soudní spor s prodejcem…
😉