Platí zákazová značka b29 po přechodu pro chodce?

Zákazová značka b29 je přerušena přechodem pro chodce. Platí tato značka i po přechodu pro chodce nebo musí být znovu vyznačena.

Odpovědi
kazisvět

Planost zákazu stání (patrně jde o vámi zmíněnou značku b29) přechod pro chodce neruší.

Konkrétně vyhláška: "Zákaz, omezení nebo příkaz vyplývající ze svislé dopravní značky končí na vzdálenější hranici nejbližší křižovatky, pokud není dříve ukončen jinak.“

cukrar

mýlíte se, přechod neruší žádnou značku.
viz zákon 361/2000