samicek333

Platí žáci školní výlet za učitele?

Dnes jsme si rozdávali rozpočet na školní výlet a učitelka nám řekla, že je povinné, aby se cena, kterou má platit ona, rozpočítala mezi žáky a tak to oni zaplatí za ní. Je to pravda? Je naše povinnost to zaplatit?
Doplňuji:
Samozřejmě, že to platí rodiče.

Školní výlet máme povinný, žádná dohoda nebyla, mí rodiče se diví, že se tu prý mám zeptat. Přijde mi divné, proč bychom jí to měli platit my, když si ten výlet vymyslela ona.

Nejlepší odpověď
annas

Učitelka by měla dostat zaplacené jízdné a nocležné z rozpočtu školy. Snad je výlet schválený ředitelem školy a stanovená délka jeho trvání.
I kdyby učitelka nedostala cestovní náklady proplacené, je to opravdu nehoráznost chtít, aby za ni platiti žáci. …

Další odpovědi
dudu

Dnes je všechno jinak a pravdu má zcela určině paní Annas. Ani náhodou zde nemíním chválit a vzpomínat na „staré zašlé časy“, ovšem je pravdou, že ještě v sedmdesátých létech minulého století byly např. na zemědělské technické škole, kterou jsem tehdy studoval v Bučovicích součástí výukových osnov také placené brigády /sběr brambor, jednocení cukrovky, okopávání zeleniny apod./. Každá třída tehdy měla svoji vkladní knížku, kde ukládala svoje výdělky. Těmito penízky mimo jiné každoročně hradila i naše několika denní výlety sobě a ráda i třídnímu panu profesorovi. Docela slušný zůstek jsme pak posléze probendili na opravdu velkolepé maruritní oslavě. Praktiky dnešních maturantů, kteří po ulicích somrují o příspěvek na závěrečnou prebendu považuji za nedůstojný a nechutný.

veruska

Svačinu a kapesné by nechtěla?

Ella

to je ňáká mejlka ne? pokud vím, tak většinou jedou učitelé jako doprovod nebo dozor a platí jim to škola nebo oni, ne? pokud jste si vymysleli ten výlet sami a učitelka s vámi musí jet, tak ještě budiž, ale pokud to je výlet z její strany, tak mi to přijde přehnaný…

bolak

U nás se dělo to samý. Ptali jsme se na to tenkrát vedení školy, bylo nám řečeno že právo na to má. Co to o ní vypovídá ,to je věc druhá.

Každopádně já bych to moc neřešil, kolik platíte, 300,–? Kolik vás je ve třídě, 30? Ber to tak, že za blbou desetikačku si od svojí třídní učitelky koupíš den volna. Nehledě na to že to stejně zacvakaj ty dva starý lidi, co s tebou sdílej domácnost.

A buď ráda že nejedete třeba do afriky a jenom doufej, že když už jste jí z rodinný kasy zaplatili dovolenou, že vás nakonec vezme sebou.
Doplňuji:
Hele jestli tě to vážně tak žere, víš co udělej? Normálně se postav naproti ní a před celou třídou se ji natvrdo zeptej tímto způsobem:

„Paní učitelko a vy na to nemáte? Já že rodiče mně řekli, že mi žádnej výlet platit nebudou, jelikož je to mimoškolní záležitost a ať si to tedy zaplatím sama, a přijde mi hloupé že za těch 40 korun kapesného, co dostávám na svačinu, musím Vám, dospělému soběstačnému člověku s příjmem 20.000Kč měsíčně, platit rekreaci.“

Michal Kole

Asi záleží na domluvě mezi rodiči, ty platí – děti nemají zákonnou možnost si vydělat do 15 let a ukončenou ZŠ

Kohut57

Někteří učitelé si to rádi nechají zaplatit dvakrát, a kdyby to prasklo , tak furiantsky uspořádají výlet ze svého, jako gesto. Jeden známý učitel takhle dostal 2× zaplaceno za scénář k filmu, a když to prasklo , tak napsal ještě jeden, aby peníze nemusel vracet. A ten se mu extra povedl. Hádejte o koho jde ?
Doplňuji:
Učitelel je , obzvláště dnes , jednou nohou v kriminálu. Na školním výletě oběma. Škola se může zříci zodpovědnosti na úkor učitele a nemusí mu to ani povolit , ani hradit..Když to není akce školy, tak se učiteli nedivte , že se alespoň finančně sveze. Není co závidět. Dnes učiteli škola nedá ani pero a žáci už vůbec ne.

Damiana

A ty se divíš, že se chudá učitelka ráda nechá vyvézt na náklady těch zpropadených spratků, se kterými se celý rok tak těžce morduje, třeba do vysněné Paříže? Já ne! 😁
Ale vážně… Učitelka je zaměstnanec školy, ta to má za ni zaplatit. Je to třídní dozor, má nárok i na diety – takže na šneky ji pak zvát nemusíte 🙂
Jestli to na vás ve třídě takhle zkusila, tak asi na vaší škole výlety vedením nejsou moc podporované nebo je jen tolik vypečená.
Podle mne by si pobyt v „nejhorším“ měla zaplatit sama, stejně jako její žáci. Plat za dozor dostane od školy.

Natee

Wow.. My za ni tedy neplatíme.

Drap

To záleží jak na které škole. Učitelka je tam jako odpovědná osoba a jako dozor. Nese dost velká rizika, a místo práce cca 5 vyučovacích hodin, pracuje 24 hodin, pokud je výlet na více dnů,. Ze zkušenosti vím, že některé učitelky si to nechají zaplatit, jiné si vše hradí sami.
Pokud s tím nesouhlasíš, samozřejmě to to platit nemusíš . Napiš škole, že tvoje dítě na výlet nepojede z těchto důvodů, a škola ho přeřadí na dobu výletu do jiné třídy.

Andy200

Ne, nemá no ŽÁDNÉ právo, i kdyby jste jako vy (myslím třída) tam chtěli jet, nemá právo po Vás chtít abyste jí to zaplatili. Platí jí to škola a vy nejste žádná organizace-ano je jednou nohou v kriminále (jak již někdo zmiňoval), ale to je učitelka vždy a pokud nechce být ať si najde jinou práci. Pokud jí to zaplatí řekněte rodičům aŤ se zeptaj na tř. schůzkách, protože to normální NENÍ. Nebo se jí zeptejte proč byste jí to měli platit, když jí to hradí škola.

Daniela68

My jsme také nic neplatili a minule jsme nakonec byli v http://pohadkova-rise.cz/skolni-vylety/ kde to má dozor zdarma.