mrblackwell

Platí vám přesčasy ?

Jak jste na to s přečsasy ? Mám měsíčně 30 – 50 hodin přečasů,které mě zaměstnavatel neplatí.Jednoduše si vedoucí nebo majitel píše docházkový list,tak jak potřebuje,ale skutečnost je jiná. Nejhorší na tom je že tento nešvar se začíná rozšiřovat víc a víc.Chceš práci ? Tak makej nebo si najdu jiného.Je to prostě zneužívání situace na pracovním trhu.
Doplňuji:
Přidává vám to normální,že zaměstnavatel neplatí přesčasy ?

Nejlepší odpověď
brillant

Nepracuji na přesčas.

Další odpovědi
Kohut57

Přesčasy mě neplatí..

Přesčasy mi neplatí a ani já je neplatím, je to přežitek. Možná tak pokladní v marketu, ale ne, kde jsou prostoje a dohánění úkolu, či šlendriánu.

cochee

Přesčasy mě platí

Doplňuji:
kohut57: to ovšem a priori předpokládáte, že všichni pracují „v úkolu.“ Což je blbost. A Zákoník práce Vám asi nic neříká, že?

Drap

Přesčasy mě neplatí..

Pracuji sám na sebe, takže neni nikdo, kdo by mě přesčasy platil

anonym

Přesčasy mě platí

.. a královsky.

briketka10

Nepracuji na přesčas.

jsem nezaměstnaná :(

lukas.zmizik

Přesčasy mě neplatí..

děláme cca 250 – 300 hodin měsíčně, přes léto aj víc a na výplatní pásce jen běžný počet hodin – tak mě pomalinku začíná docházet trpělivost a ve čtvrtek máme na firmě kontrolu, tak chcu vidět, jak se z toho pan zaměstnavatel vylže – platí nám akorát diety – zahraniční stravné – a to ještě s pěkným časovým odstupem – ale prý proto, že to pani účetní počítá pečlivě aby nás neošidila a to nějakou dobu trvá…

cukrar

Přesčasy mě platí

Doplňuji:
ještě musím dodat, že práce v sobotu je příplatek 100%. hodinové sazby. Ve všední dny každou 15 minutovku proplácím.

honza19hk

Přesčasy mě platí

Doplňuji:
platí ale je jich dost.To je tak když se nestíhá jedna stavba a musí se jet na další.Pak není na place ani jeden auťák (když nepočítám ten zničenej bagr)

briliant

Přesčasy mě platí

Doplňuji:
ale zase nepřispívají na obědy.

anonym

Přesčasy mě platí