Kelt

Platí v literatuře nějaké omezení?

Pokud bych psal libovolnou literaturu, jsem něčím omezen? Mohu si vymyslet libovolné prostředí, postavy – kteří nemusí být ani lidé, a věci mají takové vlastnosti, které bych určil. Můžu se řídit heslem – Papír snese všechno, nebo něco není dovoleno? Děkuji.

Nejlepší odpověď
quentos

Pokud se nepletu, tak jediné, co se v tomto směru nesmí, je propagovat protidemokratické ideologie – fašismus, nacismus apod.

Další odpovědi
gecco

Napsat je dovoleno vše…
Otázkou je, posléze, publikování…
A – samozřejmě, zájem čtenářů…
😉

Rokio

Jediná věc, která je zakázaná, je propagování extremistických směrů, jako je například fašismus či komunismus. Dále se domnívám, že není povolena propagace rasistické literatury či děl se zakázanou sexuální orientací.