Ewíík

Platí v ČR právní zásada ,,Třikrát a dost" ? A jakými zákony je upravena ?

Nejlepší odpověď
Drap

Neplatí

Další odpovědi
anonym

Pokus učinila poslankyně Řápková (ODS). Prošlo to a je platné http://www.no­vinky.cz/doma­ci/262595-chronicke-zlodejicky-a-opilce-budou-moci-obce-vyhnat-z-domova.html, ale z hlavy teď nevím č. zákona (novelizace). Je možnost po opakovaném přestupku provést vyhoštění z určitého místa a dát zákaz až na 3 měsíce vstupu do toho místa. 494/2012 Sb.
-
Zákon, kterým se mění zákon č. 200/1990 Sb., o přestupcích, ve znění pozdějších předpisů, zákon č. 40/2009 Sb., trestní zákoník, ve znění zákona č. 306/2009 Sb., a některé další zákony.
-
3× a dost sice není , ale jsou tu pokusy za opakované přestupky, které by se kumulovaly až do výsledku tr. činu.

Zdroj: http://www.psp­.cz/sqw/sbirka­.sqw?O=6&T=431

Emefej

Bohužel neplatí. Kdyby platila, neexistovali by např. 28 krát trestaní spoluobčané.

Mapel

NE. Je to zásada a ne zákon. Obdoba se používá při analýze některých problémů a může jít třena o systém práce.